Úvod Zaujímavé Prichádza nová generácia ruksakov – solárnych

Prichádza nová generácia ruksakov – solárnych

Foto: archív

Spoločnosť Voltaic Systems je známa výrobou praktických solárnych nabíjačiek na laptop či solárnych panelov, ktoré si možno jednoducho pripevniť na auto. Jej výrobky však už začali používať aj tí, čo sú neprestajne v pohybe.

Nová generácia ruksakov od spomenutej firmy ponúka dva typy, zaručujúce dostatok energie na všetko potrebné. Špičkový solárny ruksak Array s 10 wattmi čistej energie dokáže nabiť laptopy, tablety, smartfóny, zrkadlovky, kamery GoPro, ba dokonca aj dron. Je vybavený batériou s výkonom 19.800 mAh, ktorá sa nabije za 12 hodín na slnku, alebo za 4 hodiny klasickým nabíjaním.

Druhý ruksak OffGrid ponúka 6 wattov, čo stačí tým, ktorí sa nechystajú na priveľmi dlhé cesty. Batéria s výkonom 4000 mAh sa nabije za štyri hodiny na svetle alebo za štyri a pol hodiny cez USB. Dokonca je možný upgrade na batériu s vyšším výkonom, až 12.000 mAh.

Oba ruksaky sú navrhnuté tak, aby sa do nich vošlo všetko, čo potrebujete. Samozrejmosťou je aj priečinok na laptop. Fotovoltické panely na nich sú ľahké, takže ich váhu ani nepocítite. Ruksaky sú okrem toho nielen vodotesné, ale dokonca aj eko friendly, keďže sú vyrobené z recyklovaných materiálov

Foto: archív
Foto: archív