Úvod Turistika Prichádza nová generácia ruksakov – solárnych

Prichádza nová generácia ruksakov – solárnych

Foto: kickstarter.com

Spoločnosť Voltaic Systems je známa výrobou praktických solárnych nabíjačiek na laptop či solárnych panelov, ktoré si možno jednoducho pripevniť na auto. Teraz prišla s niečím aj pre tých, ktorí sú neprestajne v pohybe. Práve pre nich je určená nová generácia ruksakov.

Voltaic Systems ponúka hneď dva typy, ktoré zaručia dostatok energie na všetko potrebné. Špičkový solárny ruksak Array s 10 wattmi čistej energie dokáže nabiť laptopy, tablety, smartfóny, zrkadlovky, GoPro, ba dokonca aj dron. Je vybavený batériou s výkonom 19 800 mAh, ktorá sa plne nabije za 12 hodín na slnku, alebo za 4 hodiny klasickým nabíjaním pre tých menej trpezlivých.

Foto: archív
Foto: archív

Druhý ruksak OffGrid ponúka 6 wattov, čo stačí tým, ktorí sa nechystajú na priveľmi dlhé cesty. Batéria s výkonom 4 000 mAh sa nabije za štyri hodiny na svetle alebo štyri a pol cez USB. Dokonca je možný upgrade na batériu s vyšším výkonom, až 12 000 mAh.

Oba ruksaky sú navrhnuté tak, aby sa do nich vošlo všetko, čo potrebujete. Samozrejmosťou je aj priečinok na laptop. Solárne panely na nich sú ľahké, takže ich váhu ani nepocítite. Ruksaky sú okrem toho nielen vodotesné, ale dokonca aj eko friendly, keďže sú vyrobené z recyklovaných materiálov