Úvod Z DOMOVA Prieskum: Čaputovú by už občania nezvolili za prezidentku. Spôsobila si to sama,...

Prieskum: Čaputovú by už občania nezvolili za prezidentku. Spôsobila si to sama, myslí si Blaha

Zuzana Čaputová. (Foto: archív)

Ako vyplýva z nového prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, ak by sa prezidentské voľby konali teraz, prezidentku SR Zuzanu Čaputovú by určite volilo iba 15 percent zo vzorky 1008 respondentov, určite by ju nevolilo 46 percent a pre 31 percent respondentov by Zuzana Čaputová bola jedným z kandidátov, o ktorom by vo voľbách uvažovali.

Na prieskum zareagoval na sociálnej sieti poslanec NR SR Smeru-SD Ľuboš Blaha. “Čaputová skončila. Odchádza na smetisko dejín, zamávajme jej na rozlúčku,” otvoril Blaha svoj status. “Voliť ju chce iba 15 percent a na prezidentku potrebuje vyše 50 percent. To je po troch rokoch v úrade strašná hanba,” pokračoval.

Ako ďalej napísal, okrem liberálov prezidentku “nenávidí celé Slovensko a s totálnou istotou ju odmieta voliť takmer polovica národa”. Blaha si myslí, že Čaputová si svoju klesajúcu popularitu spôsobila sama:

“Mala dať šancu referendu, no ona ho zarezala a zachránila tým Matoviča pri moci. Mohla nepodpísať americké základne, ktoré odmietala väčšina Slovákov. Mohla od rána do večera tlačiť na vládu, aby pomohla dôchodcom a všetkým ľuďom, ktorých likviduje zdražovanie”.

Podľa poslanca väčšina občanov nevníma Čaputovú ako svoju prezidentku, lebo sklamala ich dôveru. “Chcú mať v úrade niekoho, kto má obsah – niekoho múdreho, niekoho, kto bojuje za Slovensko,” odkázal súčasnej hlave štátu v závere svojho príspevku Blaha.