Úvod Z DOMOVA Prieskum: Väčšina Slovákov si myslí, že Matovič nezvláda boj s pandémiou

Prieskum: Väčšina Slovákov si myslí, že Matovič nezvláda boj s pandémiou

Igor Matovič. (Foto: archív)

Polovica respondentov (52 percent) z januárového prieskumu verejnej mienky z dielne agentúry Median SK na reprezentatívnej vzorke občanov Slovenskej republiky si myslí, že premiér Igor Matovič by mal prenechať svoju funkciu niekomu inému.

Podľa prieskumu 60 percent oslovených účastníkov prieskumu je presvedčených, že Matovič nie je dobrý premiér, opak si myslí len 17 percent obyvateľov. Šesťdesiattri percent respondentov vyjadrilo názor, že Matovič nezvláda boj s pandémiou COVID-19. Prieskum sa uskutočnil od 7. do 13. januára.

Podľa rovnakého prieskumu Focusu by parlamentné voľby vyhrala opozičná strana Hlas-sociálna demokracia expremiéra Petra Pellegriniho so ziskom 24,3 percenta hlasov. Druhá by skončila vládna Sloboda a Solidarita (13,3 percenta) a tretie Matovičovo OĽaNO (10,1 percenta).

Ľudovú stranu Naše Slovensko Mariana Kotlebu by volilo 9,7 percenta Slovákov a stranu Smer-sociálna demokracia expremiéra Roberta Fica 9,1 percenta respondentov. Do zákonodarného zboru by sa ešte dostalo hnutie Progresívne Slovensko (5,2 percenta) a vládne hnutie Sme rodina predsedu NR SR Borisa Kollára (5,1 percenta). Naopak, pred bránou parlamentu by zostala vládna strana Za ľudí (4,2 percenta).