Úvod Spoločnosť Prípadom gymnazistu, ktorý chcel vystrieľať odporcov Čaputovej, sa už zaoberá polícia

Prípadom gymnazistu, ktorý chcel vystrieľať odporcov Čaputovej, sa už zaoberá polícia

Koláž: archív

Polícia Slovenskej republiky na svojej stránke na sociálnej sieti oznámila, že na základe podnetov veľkého množstva občanov sa začala zaoberať prípadom študenta bratislavského gymnázia, ktorý na minimálne dvoch vlastenecky orientovaných facebookových skupinách uverejňoval nenávistné statusy namierené proti jej členom a všeobecne pronárodne orientovaným Slovákom.

Polícia upresnila, že koná v súvislosti so zverejnením jedného zo statusov, ktorý nedávno na internete obletel celé Slovensko. Tiež ubezpečila, že v týchto prípadoch pre ňu nehrá rolu politická orientácia páchateľa.

Študent protestanského Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa Emil Hodál v skupine “Volíme pronárodných kandidátov za prezidenta” uverejnil po víťazstve Zuzany Čaputovej v prvom kole prezidentských volieb nasledujúce slová, adresované členom skupiny:

“Tak Čaputová vyhrala a prvé, čo spraví, je, že zatočí s opicami a antisemitmi, ako ste vy. Členov tejto skupiny máme označených a budete prví, ktorých budeme strieľať. Nech žije EÚ! Nech žije Zuzana! Nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť!!”

Reprodukcia: archív

Riaditeľ gymnázia Dušan Jaura sa za žiaka verejne ospravedlnil, ale vzápätí dodal, že Hodál myslel svoje vyjadrenia ako satiru. Mnoho diskutérov na sociálnych sieťach však reagovalo, že v jeho statusoch nepostrehli ani náznak satiry. Situáciu zľahčujú aj niektoré mainstreamové médiá, tvrdiac, že gymnazista chcel svojimi vyhrážkami “nastaviť zrkadlo radikálom”.

Podľa dostupných informácií na spomenutom súkromnom gymnáziu platia rodičia za svoje deti školné tisíce eur. Pedagógovia vyučujú žiakov v duchu kozmopolitizmu, multikulturalizmu a neoliberalizmu. “Je to liaheň prototypov ľudí novej generácie,” povedal nám o spomenutej škole nemenovaný zdroj a dodal, že by si bolo treba na ňu “posvietiť”.

Riaditeľ Dušan Jaura je manželom podpredsedníčky ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko Zory Jaurovej. Na svojom profile na sociálnej sieti pravidelne informuje o ideologicky zameraných akciách, ktoré škola organizuje. Nedávno mali žiaci možnosť dikskutovať s politickými aktivistami Jurajom Smatanom a Marianom Jaslovským a adminmi morbídno-nihilistickej stránky Zomri.

Reprodukcia: internet