Úvod Politika Proamerická strana Progresívne Slovensko mieša smrtiaci koktail pre suverenitu Slovenska

Proamerická strana Progresívne Slovensko mieša smrtiaci koktail pre suverenitu Slovenska

Foto: archív

Názov Trubanovej, Štefunkovej, Čaputovej a Vallovej strany je takmer dokonalá eskamotérska kamufláž. Dokonca dvojnásobne, pretože americkým priekupníkom tejto strany v prvom rade nejde o Slovensko a epiteton progresívny je zavádzajúci, v lepšom prípade dvojznačný. V slovníku slovenského jazyka sa vykladá ako postupujúci, šíriaci sa ako napríklad progresívna paralýza, alebo v politickom význame ako pokrokový.

S významom slova pokrokový vo vzťahu k politickej strane Progresívne Slovensko (PS) možno vážne polemizovať. Je naozaj pokroková liberálna strana, a jej výstavný exponát Zuzana Čaputová ak podporuje dúhovú komunitu LGBTI, manželstvá osôb rovnakého pohlavia, adopcie detí homosexuálnymi pármi a otvára náruč migrantom z iného, často nepriateľského civilizačného okruhu? Veď to všetko tu už v histórii ľudstva bolo a znamenalo regres, slepú prírodnú koľaj a dokonca zánik spoločenstiev i celých národov.

Nie je dôležité, čo majú lídri PS ako víziu, či skôr ako virtuálne libreto napísané vo svojom programe, dôležitá je realita, čo hlásajú členovia liberálneho konglomerátu Progresívne Slovensko a Spolu, okrem Čaputovej napríklad aj bývalý peruánsky šaman Martin Poliačik a naturalizovaný „progresívec“ Martin Dubéci. Ďalšou „hodnotou“ progresívneho lunaparku je vazalská podriadenosť americkým záujmom.

Foto: archív

Hviezda PS, primátor Bratislavy Matúš Vallo túto podriadenosť priam hrdo manifestuje. Mnohoročný zápas Bratislavčanov o odstránenie ohyzdného plota na Hviezdoslavovom námestí, ktorým sa ohradila americká ambasáda a ktorým bezočivo vyjadrila svoju koloniálnu nadradenosť, skončil pán primátor nečakane rázne: o ďalších niekoľko rokov predĺžil Američanom prenájom pozemkov na ikonickom bratislavskom námestí spolu s kontroverzným plotom.

Napľul do tváre nielen Bratislavčanom, ale aj všetkým Slovákom. Môže si to dovoliť, veď jeho alma mater má na Slovensku v rukách takmer všetko: dostatok peňazí, štyroch severoatlanticky školených europoslancov, primátorský úrad hlavného mesta a ako čerešničku na torte prezidentské kreslo, na ktorom sedí najnovšia modelka svetového módneho časopisu Vogue pani prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čo všetko nás ešte čaká? Starostka starého mesta Bratislavy Zuzana Aufrichtová premenúva časť Vajanského nábrežia na Námestie T. G. Masaryka, prvého kolonizátora Slovenska a Slovákov, autora vety: Niet slovenského národa, je to vynález maďarskej propagandy.“ Na tejto potupnej slávnosti sa zúčastnil bohatý habsburský zemepán, bývalý Havlov kancelár Schvarzenberg spolu so skrachovaným exprezidentom Kiskom. Pane Bože, to sme už načisto stratili rozum a s ním aj suverenitu a česť?