Úvod Z DOMOVA Pročko v parlamentnom bufete škrtil Blahu. Ten podáva trestné oznámenie

Pročko v parlamentnom bufete škrtil Blahu. Ten podáva trestné oznámenie

Foto: internet

Poslanec SNR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha na sociálnej sieti oznámil, že poslanec za vládne hnutie OĽaNO Jozef Pročko ho fyzicky napadol v parlamentnom bufete. “Chytil ma rukami za krk, škrtil ma a zúrivo so mnou lomcoval, kým nezasiahol čašník,” opísal incident Blaha.

“Kompletne zmyslov zbavený. Ten človek je reálny agresívny psychopat, nevie sa ovládať, spory rieši násilím ako nejaký mafián z 90. rokov. Neopätoval som. Ja spory násilím neriešim,” pokračoval poslanec.

Ako dodal, po napadnutí vyhľadal lekára a ešte dnes podá trestné oznámenie. “Ja len, že toto je to slušné Slovensko, tá lepšia alternatíva, toto sú tí spravodliví…,” uzavrel svoj status na sociálnej sieti Blaha. Pripojil k nemu vlastnú fotografiu, na ktorej sú viditeľné stopy po škrtení.

​Blaha pre TV JOJ doplnil, že konflikt vznikol po tom, ako Pročko počas rokovania vykrikoval na Roberta Fica, že je opitý. „Tak som naňho zakričal, že on je na mol a nech sa nespráva ako opica. A potom prišlo jeho násilie,“ povedal Blaha.

„Myslím si, že v parlamente by sme sa mali rozprávať a nie biť,“ vyjadril sa na margo konfliktu predseda NR SR Boris Kollár. „Cirkusant Jožo Pročko v bufete napadol a škrtil Ľuboša Blahu. Pročko je skrátka chorý… Jožo, keď si už taký veľký bitkár, trúfneš si aj na skutočného protivníka? Napadneš aj mňa? Hmm…“ reagoval poslanec za ĽSNS Milan Mazurek.