Úvod Z DOMOVA Progresívci v štýle jehovistov: Budeme klopať na vaše dvere

Progresívci v štýle jehovistov: Budeme klopať na vaše dvere

Foto: archív

V posledných verejných prieskumoch zaznamenáva koalícia hnutia Progresívne Slovensko a strany Spolu-občianska demokracia pokles volebných preferencií. Podľa prieskumu agentúry AKO na objednávku televízie TA3 by koalíciu volilo iba 9,1 percenta opýtaných.

V ďalšom priekume agentúry Median SK získali dokonca iba 7,5 percenta, čo je tesne nad hranicou zvoliteľnosti do parlamentu, keďže pre koalíciu politických subjektov platí podľa zákona sedempercentná minimálna hranica.

PS/Spolu zareagovali na preferenčný prepad zvýšenou predvolebnou aktivitou. Podľa statusu, ktorú zverenili na sociálnej sieti, budú jednou z nových foriem komunikácie návštevy potenciálnych voličov priamo v ich bydlisku.

„Musíme byť každý deň vonku, počúvať ľudí a presviedčať ich, aby nám dali dôveru. Dnes sme odštartovali šnúru po krajine v Trenčíne. Budeme v uliciach, budeme klopať na vaše dvere… A po voľbách začneme meniť naše Slovensko k lepšiemu,“ napísala koalícia na svojej stránke na sociálnej sieti.

“O tom, že situácia v dvojkoalícii PS/Spolu je skutočne zúfalá, nesvedčia len percentá tesne nad hranicou zvoliteľnosti, o zúfalstve svedčí aj ich spôsob komunikácie,” komentoval spomenutý status mesačník Zem&Vek na svojom webe. “Tento štýl kampane až nápadne pripomína verbovanie Svedkov Jehovových,” dodal.