Úvod ZO ZAHRANIČIA Prvých dvoch podozrivých z teroristického útoku v Moskve predviedli pred súd

Prvých dvoch podozrivých z teroristického útoku v Moskve predviedli pred súd

Foto: archív

Prvých dvoch podozrivých z útoku v koncertnej sále na predmestí Moskvy predviedli pred súd, kde ich obvinili z terorizmu. Uviedli to ruské médiá. Moskovský súd oznámil, že dvaja z podozrivých boli obvinení z účasti na teroristickom útoku. Pri ataku zahynulo podľa poslednej bilancie 137 ľudí. Množstvo ďalších utrpelo zranenia.

Podozrivých identifikovali ako Saidakrami Murodali Račabalizoda a Dalerdžon Barotovič Mirzojev. Súd má rozhodnúť o ich väzbe. V prípade Mirzojeva, občana Tadžikistanu, ju už stanovil do 22. mája. Súd tiež oznámil, že tento muž „plne priznal svoju vinu“.

Útočníci vnikli do budovy Crocus City Hall. Spustili tam streľbu na divákov a následne založili požiar. Ten vnútri uväznil mnohých ľudí, ktorí zomreli v dôsledku nadýchania sa dymu. Ruské úrady oznámili zadržanie jedenástich podozrivých, cudzích štátnych príslušníkov. Štyria z nich sa mali zúčastniť na útoku.

K činu sa prihlásila stredoázijská odnož teroristickej organizácie Islamský štát. Ruskí predstavitelia sa k tomuto tvrdeniu zatiaľ nevyjadrili, poukazujú však na možné spojenie teroristov s Ukrajinou.