Úvod ZO ZAHRANIČIA Putin: Moderná a účinná armáda je zárukou bezpečnosti a suverenity krajiny

Putin: Moderná a účinná armáda je zárukou bezpečnosti a suverenity krajiny

Vladimir Putin. (Foto: archív)

Ruský prezident Vladimir Putin označil ruskú armádu za garanta národnej bezpečnosti a prisľúbil zvýšenie vojenskej výroby. „Moderná a účinná armáda je zárukou bezpečnosti a suverenity krajiny, zárukou stabilného rozvoja a jej budúcnosti,“ uviedol Putin vo videopríhovore venovanému ruskému sviatku Deň obrancov vlasti.

„Preto je tak ako predtým dôležité, aby sme venovali pozornosť posilneniu našich obranných schopností,“ uviedol Putin. Rusko sa podľa neho zameria na „vyvážený a vysoko kvalitný rozvoj všetkých zložiek svojich ozbrojených síl“, a to predovšetkým pri ich vyzbrojovaní „novými útočnými systémami, prieskumným a komunikačných vybavením, dronmi a delostreleckými systémami“.

„Náš priemysel v súčasnosti rýchlo zvyšuje výrobu celého radu konvenčných zbraní,“ uviedol šéf Kremľa. Okrem toho tiež vyzdvihol ruských vojakov, ktorí podľa neho hrdinsky bojujú na Ukrajine a obraňujú ruský ľud a historické ruské územie. Kľúčom k víťazstvu je pritom podľa Putina nezlomná jednota Ruska.

Ruské televízie odvysielali zábery Putina, na ktorých kladie veniec k hrobu neznámeho vojaka a zhovára sa s veteránmi na spomienkovej udalosti. „je svätou povinnosťou štátu postarať sa o tých, ktorí bránili túto krajinu,“ uviedol Putin.