Úvod Ekonomika Putin: Ruské investície v Maďarsku dosiahli 1,27 miliardy eur

Putin: Ruské investície v Maďarsku dosiahli 1,27 miliardy eur

Foto: TASR

Spokojnosť s vývojom hospodárskej spolupráce medzi Ruskom a Maďarskom vyjadril v Budapešti prezident Ruskej federácie Vladimir Putin, ktorý v dejisku majstrovstiev sveta v džude v športovej hale Papp László Sportaréna rokoval s predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom.

„Som rád, že o vzájomných vzťahoch môžem hovoriť na pôde športového podujatia. Napriek ťažkostiam sa hospodárske procesy vyvíjajú dobre. Vlani sme zaznamenali deväťpercentný pokles vo vzájomnom obchode, v prvom polroku tohto roka však už rast dosiahol 27 percent,“ povedal Putin podľa ruskej tlačovej agentúry RIA Novosti, ktorú citoval maďarský spravodajský server Index.hu.

Rusko-maďarská spolupráca sa prehlbuje vďaka rastu investícií, otváraní nových podnikov a spoločným výrobným iniciatívam. Putin konštatoval, že ruské investície v Maďarsku dosiahli 1,5 miliardy dolárov (1,27 miliardy eur). Ubezpečil Orbána, že financovanie projektu rozšírenia atómovej elektrárne v Paksi je zabezpečené vo výške 12 miliárd dolárov (10,16 miliardy eur). „Na budúci rok sa môžu už začať práce na mieste tohto projektu,“ dodal prezident Ruska.