Úvod Spoločnosť Putin v úvode MS: Vitajte v priateľskej a pohostinnej krajine!

Putin v úvode MS: Vitajte v priateľskej a pohostinnej krajine!

Foto: archív

Gianni Infantino otvoril svoje premiérové majstrovstvá sveta vo funkcii prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) počas ceremoniálu pred úvodným zápasom 21. majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku, v ktorom nastúpil domáci výber Ruska a Saudskej Arábie, na štadióne Lužniki. Pred úvodným zápasom medzi Ruskom a Saudskou Arábiou sa na moskovskom štadióne Lužniki prihovoril aj v jazyku domácej krajiny.

Infantino mal v lóži po bokoch ruského prezidenta Vladimira Putina a saudskoarabského korunného princa Mohammeda Bin Salmana Al Sauda. „Futbal pohltí Rusko. Ďakujem pán Putin, ďakujem Moskva, ďakujem Rusko,“ citovala šéfa riadiacej organizácie svetového futbalu agentúra DPA. Putin privítal svet v Rusku: „Dúfam, že si užijete pobyt v otvorenej, priateľskej a pohostinnej krajine. Kdekoľvek žijeme, akékoľvek sú naše tradície, futbal nás spája. Všetkým tímom prajem úspechy a fanúšikom nezabudnuteľné zážitky. Vitajte v Rusku.“

Slávnostný program trval približne pätnásť minút, počas neho vystúpili britský spevák Robbie Williams a ruská operná speváčka Aida Garifullinová. Kapitán španielskych majstrov sveta z roku 2010 Iker Casillas a ruská modelka Natalia Vodianovová priniesli na začiatku ceremoniálu trofej pre víťaza, ktorý bude na rovnakom štadióne známy 15. júla. Dvojnásobný svetový šampión Ronaldo z Brazílie a maskot Zabivaka obstarali čestný výkop s loptou Telstar 18.