Úvod ZO ZAHRANIČIA Putin: Západ neuspeje v snahách izolovať Rusko, naopak, sám bude čeliť problémom

Putin: Západ neuspeje v snahách izolovať Rusko, naopak, sám bude čeliť problémom

Vladimir Putin počas videokonferencie Euroázijského ekonomického fóra. (Foto: archív)

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že Západ neuspeje vo svojich snahách izolovať Rusko, naopak, sám bude čeliť ekonomickým problémom. Putin počas svojho videopríhovoru k členom Euroázijského ekonomického fóra, v ktorom je združených niekoľko bývalých sovietskych republík, povedal, že Rusko sa neodstrihne od medzinárodnej spolupráce a technológií.

Podľa neho je v modernom svete nemožné izolovať Rusko a tí, ktorí sa o to pokúsia, uškodia v prvom rade sami sebe. Putin v tejto súvislosti spomenul ekonomické výzvy, ktorým Západ v súčasnosti čelí vrátane „inflácie, aká tu nebola 40 rokov, rastúcej nezamestnanosti, narušenia dodávateľských sietí či zhoršenia globálnej potravinovej krízy.

Ruský prezident zároveň pripusti, že západné sankcie narušili dodávateľské siete v Rusku, no jeho krajina sa podľa Putina dokáže novej situácii prispôsobiť. „Predstavitelia našich podnikov, samozrejme, čelia problémom, a to najmä v súvislosti s dodávateľskými sieťami a dopravou.

No všetko je možné prispôsobiť, vybudovať novým spôsobom… V určitom bode sa to nezaobíde bez strát, ale svojím spôsobom nám to pomôže stať sa silnejšími,“ vyhlásil Putin. Podľa ruského prezidenta je v konečnom dôsledku možno aj dobré, že niektoré západné spoločnosti z Ruska odišli.