Úvod Z DOMOVA Rafaj: Sfetovaná mládež bude voliť “Agresívne Slovensko”.  Toto zlo musíme zastaviť

Rafaj: Sfetovaná mládež bude voliť “Agresívne Slovensko”.  Toto zlo musíme zastaviť

Rafael Rafaj. (Foto. archív)

Protest Matice slovenskej, ktorého cieľom bolo vyjadriť odpor proti kontroverznej reklamnej kampani bratislavského Divadla P. O. Hviezdoslava (DPOH) na novú divadelnú sezónu, ktorá okrem iného hrubo dehonestuje jedného z najvýraznejších predsedov Matice Pavla Országha Hviezdoslava, sa nezaobišiel bez násilia zo strany oponentov tejto akcie.

Reklamná agentúra Slovak&Friends použila ako motív kampane umeleckú techniku vitráž, známu z budovateľských období našej histórie. Ide o pozmenenú vitráž z interiéru divadla, ktorej autorom je maliar, spisovateľ a publicista Janko Alexy. Kontroverzný vizuál okrem umrlčej hlavy Hviezdoslava obsahuje LGBTI a ukrajinskú vlajku a preškrtnutý slovenský dvojkríž.

Známy progresívny aktivista Róbert Mihály totiž priamo pred divadlom udrel do hlavy jedného z účastníkov akcie v dôchodcovskom veku, neskôr fyzicky napadol aktivistu Matice so slovenskou vlajkou a bývalého tanečného choreografa, režiséra scénických programov Štefana Zimu, známeho z pôsobenia v Lúčnici či SĽUK-u.

Na miesto incidentu vzápätí prišli príslušníci polície, ktorí útočníka spacifikovali prípad zdokumentovali. Podľa vyjadrenia Zimu pre portál napalete.sk ho Mihály napadol po tom, čo ho vyzval, aby sa podrobil dychovej skúške. Podľa neho pôsobil dojmom, akoby bol pod vplyvom alkoholu či omamných látok.

Neskôr sa k incidentu vyjadril aj Mihály. „Možno ste už v kuloároch internetu začuli, ako z nudy mlátime na ulici bezbranných deduškov. Nenecháme sa na ulici obstrkávať fašistickými sráčmi,“ napísal.

Mihály patrí medzi najznámejších ultraľavicových aktivistov na Slovensku. Známy tvár organizácie ANTIFA mnohých rokov sa zviditeľnila akciami na podporu utečencov, LGBTI komunity, ale predovšetkým množstvom tzv. antifašistických demonštrácií.

Svedkom indidentu bol aj bývalý poslanec parlamentu a súčasný kandidát do NR SR za hnutie Republika Rafael Rafaj. “Keď som mu dohováral, začal urážať, nadávať, provokovať, zjavne bol pod vplyvom buď alkoholu alebo omamnej látky. Každé zlo je na niečo dobré, Slovensko aspoň vidí ‘budúcnosť“, čo nám slniečkarski progresívci chystajú,” napísal na sociálnej sieti.

Ako pokračoval sú pripravení “nielen brať dôchodky, ale priamo plátiť starých dôchodcov na ulici, lebo títo cuciaci nesúhlasia s ich vlasteneckými postojmi”. Rafaj dodal, že ho nepríjemne prekvapilo, že polícia útočníka prepustila.

“Nuž priatelia, máme sa na čo ‘tešiť’, keď mládež naša sfetovaná bude voliť ‘Agresívne Slovensko’. Nebojte sa. Tak, ako sme sa postavili na obranu dôchodcov a štátnej vlajky, takisto sa vieme postaviť akúmukoľvek zlu. Dúfam, že viete, koho máte voliť a kto vie skutočne zastaviť toto ideologické, sfanatizované zlo,” uzavrel svoj status Rafaj.

Rafael Rafaj a Róbert Mihály. (Reproto: archív)