Úvod Politika Rakúsko sa rozhodlo zbaviť sa utečencov

Rakúsko sa rozhodlo zbaviť sa utečencov

Foto: archív

Viedeň urobila rad zmien v zákonoch o migrantoch. Súčasťou pozmeňovacích návrhov je napríklad ich okamžitá deportácia, ak svojím správaním ohrozujú bezpečnosť krajiny a jej občanov. Krajina okrem toho zavádza dočasný azyl a migranti, ktorí prišli do Rakúska po 15. novembri 2015, ho dostanú len na tri roky. Ak sa situácia v ich domovskej krajine zmení, azyl stratia – status utečenca sa zruší a migrant bude musieť Rakúsko opustiť.

Sprísňujú sa aj podmienky pre zlúčenie rodiny a ohraničené bude i financovanie migračných programov. Tieto opatrenia rakúskych úradov by mali krajine pomôcť zbaviť sa množstva arabských utečencov. Ak budú Rakúsko čoskoro nasledovať aj ďalšie členské krajiny EÚ, mohlo by to spôsobiť tvrdú ranu migračnej politike Angely Merkelovej.

Podľa ministra vnútra Wolfganga Sobotku nemala Viedeň inú možnosť. Nemôže predsa „niesť obrovské bremeno s utečencami za celý svet“. Ak bude v Rakúsku vysoký počet utečencov a nebude možné zabezpečiť verejný poriadok alebo ochranu bezpečnosti krajiny, muselo by vyhlásiť núdzový stav. Bývalý rakúsky kancelár Werner Faymann pred svojou nedávnou rezignáciou vyhlásil, že nechce vidieť svoju krajinu ako rukojemníka problému s migrantmi.

Foto: archív
Foto: archív

4 komentárov

 1. Chlapov a chlapcov od 10 do 60 rokov by som vôbec do Európy nepustila a ženy s deťmi iba pokiaľ trvá vojna v ich krajine, a to iba s úplne platnými dokladmi, odtlačkami prstov, začipovaní, zaočkovaní a.p. s absolútnou evidenciou ich pohybu a registrácie na mieste, ktoré im bude k pobytu u nás určené. V mieste pobytu dovolené zahalené tváre, na verejnosti nie! Deti s nutnou výučbou jazyka a zvyklostí hostiteľskej krajiny. Zabudla som: chlapcov a chlapov preto nie, oni majú brániť svoju krajinu! Chlapci už v 10-tich rokoch môžu byť zmanipulovaní na teroristické činy a v našich kultúrnych podmienkach si neviem predstaviť, že by niekto dokázal odstrániť dieťa.

 2. Ako si vysvetliť postoj Rakúska, ktoré nás kritizovalo za negatívny prístup k
  migrantom keď už v čase keď sme boli členmi EÚ Rakúsko 10 rokov odmietalo našich občanov, trápilo ich vízami a pracovnými povoleniami hoci dnes naše zdravotné sestry, ktoré nám chýbajú ošetrujú ich seniorov?

 3. RAKÚSKO MÁ NOVÝ ZÁKON PRE MUSLIMOV
  Nový zákon v Rakúsku by pre moslimské skupiny vyžadoval, aby ukončili pracovný pomer s duchovnými, ktorí majú záznam v registri trestov alebo ktorí sú považovaní za hrozbu verejnej bezpečnosti. Nové obmedzenia – vrátane zákazu práce pre zahraničných duchovných v Rakúsku by sa vzťahovali najmä na Turecko, pretože 65 z 300 moslimských duchovných, ktorí pracujú v Rakúsku, sú tureckí štátni zamestnanci, ktorých platy sú hradené riaditeľstvom pre náboženské záležitosti tureckej vlády – Diyanet.

  RAKÚSKO AKO PRVÉ ZISTILO, ŽE BEZ ODLUKY TO NEPÔJDE
  SAMI ISLAMISTI PRIŠLI NA TO, ŽE MOŽU ARGUMENTOVAŤ ÚSTAVOU
  Moslimskí predstavitelia v Rakúsku hovoria, že bez financovania zo zahraničných zdrojov bude musieť byť mnoho mešít v Rakúsku „okamžite zatvorené“, pretože nie sú finančne životaschopné bez vonkajších podpory. Navyše argumentujú, že zákaz príjmu zahraničných zdrojov je porušením ústavy, pretože rovnaké obmedzenie nie je použité aj pre kresťanov alebo židov.
  A TÝM UDRELI KLINEC PO HLAVIČKE.
  Odluka sa musí týkať všetkých náboženstiev rovnako a demokraticky, len tak možno zachrániť demokraciu ako odkaz Antiky a zachrániť Európu pred islamizáciou.
  SLOVENSKO, ŽIAĽ NEBUDE MÔCŤ UROBIŤ ANI TAKÚTO ODLUKU KVÔLI ZÁKLADNEJ ZMLUVE S VATIKÁNOM.

 4. KOTLEBA A REAKČNÉ TEMNÉ KRUHY V RKC

  Mazurek vo svojom vstupe hovorí o podpore mladej rodiny a nezamestnanosti:
  A) volá po potravinovej sebestačnosti Slovenska a podpore mladej rodiny ale bola to práve jeho najoddanejšia spojenkyňa a podporovateľka RKC, ktorá z kazateľníc, po r. 1989 sa mohutne pričinila o rozvrat nášho poľnohospodárstva – likvidáciu „komunistických“ družstiev, zlikvidovala našu potravinovú sebestačnosť a dvihla nezamestnanosť na vidieku.
  *
  B) Bola to tá istá RKC, ktorá zrušila škôlky a jasle, v ukradnutých objektoch štátu, kde tieto predškolské zariadenia (čoby návod k spoločnej výchove detí z Komunistického manifestu) boli umiestnené a umožňovali mladej katolíčke zamestnať sa.
  *
  C) volá proti islamizácii, ale bola to tá istá jeho oddaná spojenkyňa RKC, ktorá sa svojou neodvolateľnou Základnou zmluvou s Vatikánom pričinila o budúcu islamizáciu. Zmluva, ktorá u nás ako v jedinom štáte na svete neumožní zrealizovať odluku náboženstva od štátu a umožní imámom vstup do armády a školstva.
  *
  D) Bola to tá istá Kotlebova podporovateľka – RKC, ktorá sa lžou, už ako vlastník zmocnila pôdy, lesov a nehnuteľností, na ktorých bola už od Jozefínskej reformy iba podnájomníkom. A tak napríklad výrub z lesov ide do rúk hamižnej RKC a mladá katolícka rodina utrie hubu.

Comments are closed.