Úvod ZO ZAHRANIČIA Rakúsky poslanec v parlamente otestoval Coca-Colu na koronavírus. Bola pozitívna

Rakúsky poslanec v parlamente otestoval Coca-Colu na koronavírus. Bola pozitívna

Fotomontáž: archív

Poslanec dolnej komory rakúskeho parlamentu a generálny tajomník Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Michael Schnedlitz sa rozhodol preukázať neúčinnosť antigénových rýchlotestov na nový koronavírus priamo v rokovacej sále zákonodarného zboru.

Jedným z nich otestoval Coca-Colu, ktorú mal v pohári položenom na rečníckom pulte. Výsledok bol pozitívny. Poukázal tým na nespoľahlivosť antigénových testov a nezmyselnosť plošného testovania obyvateľstva.

V prípade, že test zmení farbu, indikuje, že testovaný človek je pozitívny na koronavírus. Rovnako sa sfarbil po tom, ako naň Schnedlitz pred očami poslancov tyčinkou aplikoval Coca-Colu. „Pán predseda, máme tu problém, v budove je koronavírus,” obrátil sa ironicky poslanec na predsedu parlamentu.

„Dámy a páni na tomto teste je vidieť, akí ste všetci smiešni a na tieto hlúposti plytváte desiatkami miliónov eur z peňazí daňových poplatníkov namiesto toho, aby ste reálne pomohli domovom dôchodcov či zdravotníctvu. Na toto ste vyhodili milióny a dokázali tak, že si nezaslúžite našu dôveru a nedokážete riadiť v tejto kríze Rakúsko,“ povedal Schnedlitz.

Video z jeho vystúpenia sa okamžite stal hitom na sociálnych sieťach. Zdieľal ho napríklad aj nemecký poslanec zo strany AfD Stephan Protschka so slovami: “Pozor! Môže to zmeniť váš svetonázor.“

Antigénové testy, ktoré sa využívajú v plošnom testovaní, sú menej spoľahlivé, ako PCR testy, pri ktorých je výsledky potrebné analyzovať v laboratóriu. Napriek tomu sú masovo využívané pre ich rýchlosť.

Poslanec FPÖ Michael Schnedlitz v rakúskom parlamente testoval Coca-Colu na koronavírus: