Úvod Z DOMOVA Raši vylúčil predvolebnú spoluprácu Hlasu-SD so Smerom-SD

Raši vylúčil predvolebnú spoluprácu Hlasu-SD so Smerom-SD

Foto: archív

Mimoparlamentný Hlas-SD vylučuje predvolebnú spoluprácu s opozičným Smerom-SD, rovnako tak predvolebné rokovania o povolebnej situácii. Pre TV Markíza to povedal podpredseda Hlasu-SD Richard Raši. Reagoval tak na výzvu šéfa Smeru-SD Roberta Fica na spoluprácu oboch strán.

„Téma spolupráce, keď sú voľby v nedohľadne, je úplne zbytočnou témou, ani to nikoho netrápi. Ale aby nevznikli nejaké pochybnosti, Hlas do volieb neplánuje nijakú koalíciu s nikým a chceme ísť do volieb ako samostatná strana,“ povedal Raši.

Lídrovi Smeru odkázal, aby sa sústredil na opozičnú sociálno-demokratickú politiku. Hlas ju podľa Rašiho chce robiť podľa svojich predstáv, ktoré sú podľa neho iné a moderné, nie archaické alebo rustikálne.

Podotkol, že opozičné strany majú prirodzene spolupracovať, keď robí koalícia zlé kroky a rozhodnutia, nie vyzývať na vytváranie blokov. Na otázku, či by si vedeli predstaviť byť vo vláde na čele s Ficom, odpovedal, že sedieť vo vláde si nevedia predstaviť len s fašistami a „všetko ostatné sa uvidí po voľbách.“