Úvod Turistika RegioJet posilní linku z Bratislavy do Chorvátska

RegioJet posilní linku z Bratislavy do Chorvátska

Foto: archív

Súkromný dopravca RegioJet posilní svoju sezónnu autobusovú linku z Bratislavy do Chorvátska. Oproti minulému roku ju bude prevádzkovať nie raz, ale dvakrát týždenne. Autobusy tak pôjdu z Bratislavy v piatok aj utorok smerom do Chorvátska a opačným smerom budú jazdiť v sobotu a stredu.

Dopravca totiž zaznamenáva nárast záujmu cestujúcich o tieto spoje. Množstvo autobusov je už v súčasnosti podľa spoločnosti vypredaných. „Predpokladáme, že v tomto roku prepravíme na tejto linke minimálne o 50 percent viac cestujúcich než v tom predchádzajúcom, keď sme linku spustili,“ uviedla obchodná riaditeľka autobusovej dopravy spoločnosti Marcela Hamříková.

Dopravca tak okrem zvýšenia počtu spojov aj zdvojnásobí ich kapacitu. To znamená, že namiesto jedného autobusu pôjdu na jednom spoji dva. Spoje na tejto sezónnej linke začnú premávať od piatka 25. mája a jazdiť budú počas leta do 6. septembra 2018. Autobusy z Bratislavy do Splitu budú vyrážať v piatok a utorok o 21.00 h, do Chorvátska prídu nasledujúce ráno, jazdu skončia v Splite o 9:30 h.

Späť zo Splitu budú premávať v sobotu a stredu večer o 20:30 h postupne cez ďalšie letoviská a do Bratislavy sa vrátia na druhé ráno o 9:00 h. Spoje budú prechádzať cez letoviská ako Zadar, Biograd, Vodice, Šibenik či Primošten.

Foto: archív