Úvod Z DOMOVA Remišová chce dovládnuť vo štvorkoalícii, Kollár pripúšťa aj predčasné voľby

Remišová chce dovládnuť vo štvorkoalícii, Kollár pripúšťa aj predčasné voľby

Foto: archív

Strana Za ľudí urobí maximum pre to, aby koalícia dovládla vo štvorkoalícii. Novinárom to povedala vicepremiérka a líderka strany Veronika Remišová v reakcii na rozhodnutie SaS o vypovedaní koaličnej zmluvy s tým, že od OĽaNO očakáva stiahnutie ministra financií a šéfa OĽaNO Igora Matoviča z vlády.

„Považujem za nezodpovedné, že koalícia v najbližších týždňoch bude musieť riešiť vypovedanie koaličnej zmluvy zo strany SaS a osobný spor dvoch lídrov koaličných strán namiesto riešenia skutočných problémov ľudí. Rozbitie vlády a nestabilita Slovensku nepomôže,“ odkázala Remišová. Remišová verí, že u všetkých partnerov v koalícii prevládne zodpovednosť k ľuďom.

Hnutie Sme rodina chce, aby aktuálny spor v koalícii vyriešili tí, ktorí ho spôsobili. Hnutie zároveň deklaruje, že je pripravené pokračovať v spoločnom vládnutí do riadnych volieb, ale aj zahlasovať za predčasné voľby. V reakcii na rozhodnutie SaS o vypovedaní koaličnej zmluvy to uviedol predseda parlamentu a líder hnutia Boris Kollár.

„Sme rodina nebude robiť prekážky, keď sa dohodneme, že v nejakej forme to bude pokračovať ďalej a spolu to potiahneme až po riadne voľby v roku 2024,“ vyhlásil Kollár. Rovnako bude hnutie postupovať, ak sa OĽaNO a SaS nedohodnú a padne rozhodnutie o predčasných voľbách. Sme rodina v tom prípade podľa Kollára za ne zahlasuje.