Úvod Z DOMOVA Remišová: Keď sa Kollár dá do poriadku, verím, že odpovie na otázky

Remišová: Keď sa Kollár dá do poriadku, verím, že odpovie na otázky

Veronika Remišová. (Foto: TASR)

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová verí, že len čo sa predseda Národnej rady SR Boris Kollár vystrábi zo zranení, vysvetlí niektoré okolnosti dopravnej nehody, ktorej bol účastníkom.

„Verím, že po tom, ako sa dá do poriadku, odpovie na otázky, na ktoré nemám ani ja odpovede, vzhľadom na zákaz vychádzania, ktorý v čase nehody platil,“ uviedla v reakcii Remišová. Zároveň odmietla komentovať Kollárovo súkromie, všetkým účastníkom dopravnej nehody zaželala skoré uzdravenie.

Pri sobotnej nehode v bratislavských Podunajských Biskupiciach sa okrem Kollára zranili aj jeho osobný ochranca a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Pri nehode pomáhali záchranári štyrom osobám.

Udalosť vyšetruje polícia, o presných príčinách zatiaľ neinformovala. Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová uviedla, že stav šéfa parlamentu je stabilizovaný, pričom má zlomený druhý krčný stavec a má podstúpiť operáciu.

Minister vnútra Roman Mikulec si nemyslí, že predseda parlamentu Boris Kollár porušil zákaz vychádzania. Nevedel povedať, či Kollár počas nedávnej autonehody riešil s takzvanou treťou osobou pracovné záležitosti, čo je jedna z výnimiek zákazu.

Pripomenul, že je plne na rozhodnutí chránenej osoby, koho bude so sebou viezť v aute.  Mikulec ani premiér Igor Matovič s Kollárom o možnom porušení zákazu nehovorili. Matovič sa chce najprv pýtať Kollára na jeho postoj.