Úvod Z DOMOVA Remišová: Matovič a Sulík idú urobiť obrovskú chybu – rozbiť vládu

Remišová: Matovič a Sulík idú urobiť obrovskú chybu – rozbiť vládu

Veronika Remišová. (Foto: archív)

Premiér Igor Matovič a predseda SaS Richard Sulík sa chystajú urobiť obrovskú chybu svojho politického pôsobenia, a to rozbiť túto vládu. Vyhlásila to šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová. To, že SaS pozastavila svoju účasť v koalícii, stranu mrzí. OĽaNO a SaS spôsobujú podľa strany nefunkčnosť koalície, čo považuje za mimoriadne nezodpovedné.

„Prioritou strany Za ľudí vždy bolo pokračovanie štvorkoalície a zmena na poste predsedu vlády. Pozastavenie koaličnej zmluvy SaS nás preto veľmi mrzí. Vládna koalícia zložená zo strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorá vznikla pred rokom po parlamentných voľbách, bola po 12 rokoch vlády Smeru-SD nádejou, ktorá mala priniesť nielen návrat spravodlivosti, ale aj mnohé dôležité reformy,“ povedala Remišová.

Strana Za ľudí urobí podľa Remišovej všetko pre to, aby sa vyriešila táto kríza,“ pretože alternatívou sú mesiace chaosu, predčasné voľby a odovzdanie krajiny Smeru a jeho nástupníckym organizáciám“.

SaS pozastavuje svoju účasť v koalícii, pokiaľ premiér Igor Matovič nepodá demisiu. Informoval o tom predseda strany Richard Sulík po tom, ako prezidentka Zuzana Čaputová prijala demisiu ministrov Branislava Gröhlinga a Ivana Korčoka.

V rokovaniach bude SaS pokračovať až po demisii premiéra. Viesť ich má podľa SaS ten, koho prezidentka poverí zostavovaním novej vlády. Preferujú zloženie nového kabinetu na pôdoryse štvorkoalície a koaličnej zmluvy.