Úvod Z DOMOVA Remišová: Neziskové organizácie dostanú od štátu milión eur

Remišová: Neziskové organizácie dostanú od štátu milión eur

Foto: archív

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyčlenilo vyše milióna eur na podporu neziskových organizácií. Podpora by vraj mala pomôcť neziskovým organizáciám pokryť zvýšené výdavky, ktoré mali a budú mať počas boja proti pandémii koronavírusu. Ide o jednorazové opatrenie.

„Tieto organizácie pomáhali ľuďom a často suplovali počas pandémie úlohu štátu. Bojovali často v prvej línii, tam, kde sa ostatným nechcelo. Preto si zaslúžia našu podporu na prefinancovanie týchto aktivít,“ konštatovala ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Slovensko je podľa Remišovej aj vďaka neziskovým organizáciám stále jedna z najúspešnejších krajín v boji proti pandémii koronavírusu. „Dobrovoľníci z neziskoviek bojovali v prvej línii. Pomáhali izolovaným, seniorom a v osadách. Posnažíme sa, aby finančnú pomoc dostali čo najskôr.

Okrem finančnej pomoci chceme presadzovať aj systémové opatrenia pre neziskové organizácie a mimovládny sektor, napríklad uľahčením financovania. O neziskových organizáciách sa v minulosti nehovorilo pozitívne, toto chceme tiež zmeniť,“ dodala Remišová.