Úvod Z DOMOVA Remišová odmietala vymenovať do predsedníctva Za ľudí svojho protikandidáta Kollára

Remišová odmietala vymenovať do predsedníctva Za ľudí svojho protikandidáta Kollára

Miroslav Kollár. (Foto: archív)

Nová predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová má za sebou nie práve vydarený nástup – do 23-členného predsedníctva najprv odmietla vymenovať aj svojho protikandidáta Miroslava Kollára, za čo si vypočula ostrú kritiku. Ostatní členovia vedenia strany boli zásadne proti jej stanovisku.

Dvaja z podpredsedov – Jana Žitňanská a Juraj Šeliga – dokonca ponúkli svoje funkcie v prípade, ak Kollár nebude členom predsedníctva. Podobne reagovali aj nitriansky primátor Marek Hattas a poslanec Tomáš Valášek. Remišová nakoniec zmenila názor.

To však nebol koniec nezhôd. O miesto mal totiž prísť Tomáš Meravý. Proti tomu sa však zase postavili predovšetkým členovia bratislavskej organizácie strany, ktorej je Meravý súčasťou. Aj v tomto prípade Remišová nedobrovoľne ustúpila.

„Veronika Remišová navrhla zloženie predsedníctva. K tomuto zloženiu sa vyjadrili viacerí členovia, ktorí požadovali zmeny. Po porade vo vedení sa rozhodla akceptovať tieto názory. Zmeny sa týkali štyroch ľudí a medzi nimi bol aj Miroslav Kollár,“ skonštatoval hovorca novej predsedníčky Michal Dyttert.