Úvod Z DOMOVA Republika: Nepodporíme Matovičove narýchlo zbúchané zákony

Republika: Nepodporíme Matovičove narýchlo zbúchané zákony

Igor Matovič. (Foto: archív)

Nezaradení poslanci Národnej rady SR z hnutia Republika nepodporia návrh prorodinných opatrení z dielne ministra financií Igora Matoviča. Návrh podľa nich nie je systémovým riešením, ani adresný, diskriminuje niektoré skupiny obyvateľov a bude mať negatívny dosah na fungovanie samospráv.

K rovnakému kroku vyzvali aj opozičných poslancov. Médiá o tom informoval hovorca hnutia Ondrej Ďurica. „Nepodporíme Matovičove narýchlo zbúchané zákony v parlamente. Vláda dáva ľuďom len omrvinky. Málo a neskoro. A aj tie omrvinky sú len neistým prísľubom v budúcnosti,“ vyhlásil predseda hnutia Milan Uhrík.

Poznamenal, že tzv. vládny návrh pomoci rodinám bude znamenať stovky nových úradníkov a milióny na nové IT systémy, rodinám však prakticky nepomôže. Hnutie sa podľa neho pomoci rodinám nebráni, volá však po skutočnej pomoci, ktorá pomôže vyriešiť ich problémy.

Navrhovaný Matovičov protiinflačný balík tvrdo kritizujú samosprávy, ale aj koaličná SaS. Združenie miest a obcí Slovenska vstúpilo v súvislosti s návrhmi z dielne rezortu financií od 19. mája do štrajkovej pohotovosti.