Úvod Spoločnosť Rezník odchádza z TASR, začína sa voľba nového riaditeľa

Rezník odchádza z TASR, začína sa voľba nového riaditeľa

Foto: archív

Tlačová agentúra Slovenskej republiky bude (TASR) mať dočasne nové vedenie. Jaroslav Rezník odišiel z funkcie generálneho riaditeľa agentúry a začiatkom augusta sa ujme funkcie generálneho riaditeľa RTVS. Do zvolenia nového šéfa TASR ho na tomto poste nahradí doterajší riaditeľ stratégie TASR Vladimír Puchala. Vyplýva to z výsledkov zasadnutia Správnej rady TASR.

Podľa zákona o RTVS sa musí novozvolený generálny riaditeľ do 30 dní od zvolenia vzdať všetkých funkcií, ktoré sú nezlučiteľné s postom šéfa RTVS. „Nebolo to niečo neočakávané, vzhľadom na to, že všetci sme boli oboznámení s tým, že pán generálny riaditeľ bol v parlamente zvolený za generálneho riaditeľa RTVS.

Na základe toho bolo jasné, že pre nezlučiteľnosť funkcií bude musieť odísť z funkcie generálneho riaditeľa TASR, čo vykonal,“ priblížil predseda Správnej rady TASR Vladimír Masár. Do zvolenia nového generálneho riaditeľa TASR je poverený riadením agentúry Puchala. „Môj záujem je, aby TASR bola kredibilná a užitočná inštitúcia pre klientov i pre verejnosť,“ uviedol.

Správna rada zároveň odsúhlasila podmienky, ktoré musí spĺňať kandidát na nového generálneho riaditeľa TASR. „Týmto sa oficiálne začína voľba nového generálneho riaditeľa,“ dodal Masár. Termín na podanie prihlášok je do 18. augusta.

Ďalšie zasadnutie správnej rady bude 24. augusta, keď sa budú otvárať obálky s prihláškami kandidátov. Na základe vyhodnotenia prihlášok sa správna rada opäť zíde 5. septembra, keď príde k verejnému vypočutiu kandidátov a k samotnej voľbe generálneho riaditeľa TASR.