Úvod Z DOMOVA Rezort vnútra zaregistroval stranu, v ktorej figuruje Miroslav Radačovský

Rezort vnútra zaregistroval stranu, v ktorej figuruje Miroslav Radačovský

Miroslav Radačovský. (Foto: archív)

Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo politický subjekt Reálna národná strana (RNS) – Patriot, v ktorej figuruje europoslanec Miroslav Radačovský. Vyplýva to z informácií zverejnených na webe MV. Radačovský do europarlamentu kandidoval na listine ĽSNS.

Zo strany RNS – Patriot pre médiá uviedli, že predbežne neuvažujú o tom, že by v budúcnosti spolupracovali s inými mimoparlamentnými stranami, rovnako ani s poslancami NR SR, ktorí odišli z ĽSNS.

Na Slovensku momentálne funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho viac ako 90 je v likvidácii. Oznámenie o zbieraní podpisov na vznik politickej strany zverejnili na webstránke rezortu vnútra viaceré subjekty.

Ide o Ľudí ulice, Slovenskú pirátsku stranu, Pirátsku stranu, Právo Slovenskej republiky, Rómsku stranu, ODS – Občianskych demokratov Slovenska, Budúcnosť pre Slovensko, Alternatíva pre Slovensko, Domov – národnú stranu a Spoločnosť.

V oznámení o prípravnom výbore strany Právo Slovenskej republiky figuruje košická advokátka Adriana Krajníková. Stranu Domov – národná strana zakladá Pavol Slota, syn expredsedu SNS Jána Slotu.

Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.