Úvod Zdravie Ricínový olej: láskavý k nášmu telu

Ricínový olej: láskavý k nášmu telu

Foto: archív

Nielen kokosový olej sa môže pochváliť širokými možnosťami využitia v kozmetickom priemysle. Rovnakú pozornosť si zaslúži aj ďalší z radov prírodných pokladov, ricínový olej.

Rast mihalníc a obočia

Foto: archív
Foto: archív

O účinkoch ricínového oleja na mihalnice ste už určite počuli. Aplikujte zopár kvapiek ricínového oleja na vatovú tyčinku a opatrne si ňou pretrite korienky mihalníc. Viditeľné účinky tejto kúry zbadáte už po niekoľkých dňoch. Rovnaký efekt má ricínový olej aj v prípade obočia. Či už ste to prehnali s jeho úpravou alebo máte obočie od prírody trochu redšie, práve tento olej bude vašou záchranou.

Suchá pleť

Foto: archív
Foto: archív

Ricínový olej má silné premasťujúce účinky, preto je vhodný na ošetrenie extrémne suchej pleti. Obsahuje unikátnu kyselinu ricínolejovú, ktorá v pokožke viaže vlhkosť a zabraňuje jej vysúšaniu.

Jazvy

Foto: archív
Foto: archív

Blahodárne pôsobí pri liečbe bradavíc a pomáha urýchľovať hojenie pooperačných jaziev tým, že napomáha prirodzenej regenerácii pleti.

Bolesť kĺbov

Foto: archív
Foto: archív

Zvyknú vás po náročnom pracovnom dni či športovom výkone pobolievať kĺby? Žiadny problém. Horúce obklady pripravené zo zahriateho ricínového oleja vám rýchlo uľavia od bolesti.

Detoxikácia

Foto: archív
Foto: archív

Užitie malej dávky ricínového oleja napomáha tiež pri detoxikácii organizmu a stimuluje činnosť lymfatického systému.

Lámovosť nechtov

Foto: archív
Foto: archív

Ricínový olej vám pomôže aj s lámavými nechtami. Pred spaním si okolie nechtov natrite ricínovým olejom a nasaďte si aspoň na pol hodinu bavlnené rukavice. Po tom, čo tento postup zopakujete niekoľko dní po sebe, sa môžete tešiť na pevnejšie a zdravšie nechty.

Lesk a vypadávanie vlasov

Foto: archív
Foto: archív

Jeho účinky určite ocenia i vaše vlasy. Kým niektoré ženy preferujú formu zábalov, iné ho zvyknú aplikovať priamo ku korienkom vlasov. Ozdravný zábal je tiež veľmi jednoduchý. Do vlhkých vlasov a ku korienkom naneste ricínový olej, vlasy zabaľte do igelitu a na záver prikryte uterákom. Po pol hodine vlasy poriadne umyte a ihneď uvidíte, že vaše vlasy budú lesklejšie a zdravšie. Ricínový olej sa už dlhé roky využíva aj pri problémoch s vypadávaním vlasov. Pri správnom nanesení navyše vlasy nebudú vyzerať mastne, ale lesklejšie a bohatšie. Ricínový olej zatočí aj s lupinami.

Mimické vrásky

Foto: archív
Foto: archív

Pár kvapiek ricínového oleja vám pomôže aj v boji s mimickými vráskami. Pri jeho aplikácii do okolia očí však buďte opatrní a dbajte na to, aby sa vám nedostal do očí. V opačnom prípade sa môžete „tešiť“ na nepríjemné slzenie po niekoľko ďalších hodín.

Balzam na pery

Foto: archív
Foto: archív

Pár kvapiek ricínového oleja nahradí balzam na pery. Jeho hydratačnú a regeneračnú schopnosť tak ocenia i vaše pery.

Strie

Foto: archív
Foto: archív

A na záver tip, ktorý poteší všetky tehuľky. Ricínový olej zatočí s nepeknými striami, ktoré sú doslova nočnou morou všetkých tehotných žien. Masírujte pokožku ricínovým olejom aspoň dvakrát denne.