Úvod Politika Rokovanie koaličnej rady zrušili, programové vyhlásenie doplnia

Rokovanie koaličnej rady zrušili, programové vyhlásenie doplnia

Foto: archív

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko oznámil, že nepríde na avizované rokovanie koaličnej rady. Informáciu priniesli webnoviny.sk. Danko údajne svoju neúčasť oznámil partnerom SMS správou. Koaličná rada mala riešiť vzniknutú situáciu potom, ako Danko cez média ohlásil, že vypovedá koaličnú zmluvu.

Spomenutý Dankov krok mal súvisieť s výrokmi predstaviteľov Smeru, konkrétne vicepremiéra Petra Pellegriniho, ministra práce Jána Richtera a podpredsedu parlamentu Martina Glváča. Títo politici kritizovali Danka a SNS, čo šéfa národniarov rozladilo.

Podľa informácií portálu aktuality.sk si SNS dáva robiť rýchly prieskum, ako voliči vnímajú aktuálne počínanie národniarov. Aj to mohol byť dôvod, prečo chcel Andrej Danko oddialiť rokovanie koaličnej rady.

Tá napokon vôbec nebude. Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár sa  dohodli, že už nie je potrebná. „Berúc na zreteľ výsledky konzultácií, plánovanú koaličnú radu nie je potrebné uskutočniť,“ uvádza sa vo vyhlásení, ktoré poskytla hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóvá.

Lídri koalície sa počas konzultácií dohodli na riadnom priebehu a na schválení programu stredajšieho zasadnutia vlády. „Rovnako sa dohodli na časovom harmonograme prípravy dodatku ku programovému vyhláseniu vlády SR,“ píše sa vo vyhlásení.

Vzhľadom na blížiace sa voľby do VÚC predstavitelia vládnej trojky vyjadrili záujem vytvoriť konzultačné mechanizmy aj na nižších politických úrovniach. Vo vyhlásení tiež obvinili médiá, že uverejňujú narastajúci počet nepravdivých a polopravdivých informácií s cieľom vytvárať za každú cenu napätie v spoločnosti a útočiť na stabilitu vlády.