Úvod Spoločnosť Rostas: Billa klame, predaj časopisu Zem&Vek vzrástol o 41 percent

Rostas: Billa klame, predaj časopisu Zem&Vek vzrástol o 41 percent

Koláž: redakcia

Vydavateľ a šéfredaktor mesačníka Zem & Vek Tibor Eliot Rostas poskytol portálu napalete.sk informácie o tom, že rakúsky obchodný reťazec Billa, ktorý nedávno oznámil, že časopis vylistoval, podvádza a klame. V oficiálnej odpovedi bývalému členovi manažmentu Billy Jozefovi Potúčkovi totiž jej hovorkyňa Kvetoslava Kirchnerová v mene spoločnosti uviedla, že dôvodom vyradenia Zemu & Veku je údajne slabý predaj magazínu.

“Zem & Vek sme zaradili do našej ponuky pred štyrmi rokmi a zistili sme, že záujem o tento titul klesá. Rovnako, ako v prípade takých tovarov ako je mlieko, pivo, chlieb či čokoláda, sme sa rozhodli zmeniť ponuku našej spoločnosti. Tento postup je úplne štandardný a dennodenný,” napísala Kirchnerová.

Rostas tvrdí, že opak je pravdou. “Billa zalistovala náš mesačník v marci 2014. Porovnali sme teda relevantné obdobia predaja január – máj 2015 s predajom január – máj 2018 a konštatovali sme nárast počtu predaných kusov o 41,19 percenta.

V roku 2018 za uvedené porovnateľné obdobia predali v tomto reťazci najviac čísiel Zeme & Veku od začiatku predaja v roku 2014,” povedal Rostas a dodal, že to dokazuje, že záujem o titul v skutočnosti stúpa. “Billa podvádza a klame aj bývalého pracovníka vlastného manažmentu. O tejto skutočnosti budeme informovať vedúcich predstaviteľov centrály v Rakúsku.”

Rostas trvá na tom, že Billa časopis Zem & Vek s priemerným nákladom 25-tisíc výtlačkov stiahla z predaja z politických dôvodov. Stalo sa tak po nátlaku neoliberálnych záujmových skupín blízkych sorosovským mimovládnym organizáciám a Veľvyslanectvu USA v SR. Oficiálnou zámienkou mala byť intervencia blogera Denníka N, ktorý na stránke reťazca na sociálnej sieti naznačil, že nebude ďalej v Bille nakupovať, pokiaľ spoločnosť neodstráni z predaja magazín Zem & Vek.

Foto: Michaela Kolimárová