Úvod Z DOMOVA Rostas: Nespokojnosť občanov s Matovičovou vládou časom prepukne do rozsiahleho konfliktu

Rostas: Nespokojnosť občanov s Matovičovou vládou časom prepukne do rozsiahleho konfliktu

Tibor Eliot Rostas. (Foto: Michaela Kolimárová)

Dosiaľ najmasovejší protest proti politike Matovičovej vlády v Bratislave pred úradom vlády pomerne krátko po parlamentných voľbách bol podľa viacerých politických komentátorov dôkazom, že vládnuca moc rozhoduje chaoticky, amatérsky, je odtrhnutá od občanov a nezvláda sociálno-ekonomickú situáciu spôsobenú vlastnými protipandemickými opatreniami.

Obraz zrejme najneobľúbenejšej vlády v histórii samostatnej SR sa však mainstreamové médiá snažia vylepšovať okatou provládnou propagandou. Svedčí o tom aj zámerne skreslené spravodajstvo zo spomenutej demonštrácie.

To pripomínalo klamlivé informovanie o občianskych protestoch tesne pred novembrom 1989 zo strany komunistickej Československej televízie, Československého rozhlasu a vtedajšej tlače. Aj tí demonštrantov za ľudské práva označovali za asociálne živly a výtržníkov.

Mnohé slovenské, ale aj české médiá hlavného prúdu v rozpore s realitou opisovali bratislavskú demonštráciu ako zhluk ultras fanúšikov, ktorých bolo podľa niektorých médií 300, podľa iných 500, a ktorých jediným cieľom vraj bolo narušenie verejného poriadku.

V skutočnosti sa pred sídlom slovenskej vlády zišlo niekoľko tisíc nespokojných ľudí, čo ako jediné mainstreamové médium priznal spravodajský portál Aktuality.sk. Spomenutých výtržníkov bolo podľa odhadov 150 – 200.

Niektorí z nich políciu až nezmyselne dráždili, napríklad hádzaním dlažobných kociek a kameňov, na čo prítomní protestujúci často reagovali odmietavo. Mnohí z nich mali pocit, že išlo aj o nasadených provokatérov, ktorí mali za cieľ vyvolať zásah silových zložiek. K tomu napokon aj prišlo: policajti použili slzný plyn, gumové projektily i vodné delo, pričom zasiahli aj pokojne demonštrujúcich.

Foto: Pavel Kapusta

“Účinkovanie hádzačov kociek je starý scenár polície a jej nasadených už od čias ministra vnútra Daniela Lipšica. Práve týmto ospravedlňovala nasadenie vodného dela,” povedal na margo násilia na Námestí slobody publicista a šéfredaktor časopisu Zem&Vek Tibor Eliot Rostas.

“Padá opona a celé toto šialenstvo sa začína krok za krokom odhaľovať. Celoplošné testovanie pri vedecky spochybnenej spoľahlivosti RT PCR testov je zúfalý ťah zločincov, ktorí poťahujú nitkami, na ktorých nie je zavesený iba Matovič a jeho kabinet vrátane Sulíka, ale aj politici celej Európy,” pokračoval Rostas vo vyjadrení pre portál napalete.sk.

Demonštrácia nespokojných ľudí z celého Slovenska v hlavnom meste podľa neho odhalila dve skutočnosti. “Po prvé: vláda použila teror a násilie proti civilnému obyvateľstvu, čím de facto skončila a skôr či neskôr ju čaká buď spravodlivý súd alebo rozzúrený dav bezmocných, ktorí už nebudú mať čo stratiť.

Po druhé: nie je pravda, že Slováci sú poslušní a donekonečna sa nechajú urážať vulgarizmami a aroganciou vlády. Tá po spomenutej demonštrácii definitívne prišla o morálne oprávnenie riadiť život na Slovensku, a je len otázkou času, kedy nepokoje, ktoré vyvoláva, prepuknú do rozsiahleho občianskeho konfliktu.

O tom, že opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19 sú medzinárodným organizovaným zločinom, nás presvedčili absolútne neprimerané zásahy ozbrojených zložiek v Bratislave, Prahe, Berlíne a ďalších mestách Európy.

Výmena jedného psychopata za ďalšieho však nič nezmení, preto je najvyšší čas na zásadnú zmenu systému smerom k vlastnej suverenite cez schopnosť ovládať a riadiť našu vlasť a jej hospodárstvo nezávisle od medzinárodného zločinu korporátnych kartelov,” upozorňuje šéfredaktor populárneho magazínu.

Foto: Pavel Kapusta