Úvod Politika Rostasova kniha Neviditeľno sa opäť zviditeľňuje

Rostasova kniha Neviditeľno sa opäť zviditeľňuje

Koláž: redakcia

Prvé vydanie úspešného knižného titulu Tibora Eliota Rostasa Neviditeľno, ktorý je rozhovorom autora s niekdajším šéfom československej rozviedky pri OSN v New Yorku Miroslavom Polreichom, sa v predvianočnom čase okamžite vypredalo. Jeho druhé, rozšírené a aktualizované vydanie sa opäť dostáva na prvé priečky predajov na slovenskom knižnom trhu.

„Kniha je rozšírená o kapitolu Médiá a sloboda slova, kde sa okrem iného venuje aj totalitným praktikám kriminálnej agentúry, konajúcej na podnet ľudí z mimovládneho sektoru ako je Pavel Sibyla, opierajúc sa o znalecké posudky ako ten od Jany Plichtovej (‘Rostas nespomína holokaust, čo potvrdzuje, že ho popiera’). Plichtovú sa momentálne snaží očistiť Denník N a v zajtrajšom vydaní (23. 5. 2018) sa jej pokúsi vylepšiť ‘kádrový profil’,“ napísal o rozšírenej časti knihy Rostas.

K 570 stranám publikácie pribudlo 60 nových, na ktorých čitatelia nájdu aj informácie, do akej miery slobodomurárske lóže alebo lóže B’nai B’rith ovplyvnili a ovplyvňujú prevratový a poprevratový vývoj v Česku a na Slovensku. Takisto sa dozviete viac o falzifikácii dokumentácie z juhoslovanskej Srebrenice a Račaku od priameho zdroja, bývalého veľvyslanca OBSE v Juhoslávii.

Druhé vydanie je knihou, ktorá neprináša len množstvo zarážajúcich faktov a odhalení, ale jej autori sa vyslovujú aj ku koncepciám zásadných riešení procesov odzbrojujúcich súčasnú svetovú neofašistickú moc tzv. neoliberálnej demokracie. O knihe sa veľmi pozitívne vyjadril aj generál Alojz Lorenc, jedna z najvplyvnejších a mimoriadne inteligentných postáv zákulisia socialistickej, ale aj ponovembrovej epochy.