Úvod Z DOMOVA Rozhodne o šéfovi kiskovcov súťaž? Navrhli troch kandidátov

Rozhodne o šéfovi kiskovcov súťaž? Navrhli troch kandidátov

Foto: archív

Okresný snem v Banskej Bystrici navrhol, aby sa o predsedovi strany Za ľudí rozhodlo v demokratickej súťaži. Za kandidátov navrhol vicepremiérku Veroniku Remišovú, podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu a poslanca Miroslava Kollára. Straníci to uviedli na sociálnej sieti.

Kollár zároveň na sociálnej sieti potvrdil, že o líderskú pozíciu sa uchádzať bude: „Myslím, že je čas predstaviť viaceré názory na budúce smerovanie Za ľudí s ambíciou urobiť z našej strany stabilnú súčasť politickej scény s dvojciferným potenciálom.“

V prvom kole má záujem diskutovať s ostatnými kandidátmi o ich predstavách a hľadať spoločný postup. Ako možný kandidát na predsedu strany sa spomína aj Šeliga. Ten zatiaľ svoju kandidatúru oficiálne neoznámil.

Predsedu by si mala strana Za ľudí voliť na celoštátnom sneme 8. augusta. Líder strany a exprezident Andrej Kiska oznámil, že opätovne kandidovať nebude. V ďalšej kandidatúre podporuje podpredsedníčku strany a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniku Remišovú, ktorá už svoju oficiálnu kandidatúru oznámila.