Úvod ZO ZAHRANIČIA Rusi odrazili letecký útok na svoju základňu v Sýrii

Rusi odrazili letecký útok na svoju základňu v Sýrii

Foto: archív

Na ruskú leteckú základňu Humajmím v Sýrii sa pokúsili zaútočiť bezpilotnými lietadlami militanti, informoval veliteľ ruského centra pre zmierenie bojujúcich strán v Sýrii Jurij Borenkov. „Po zotmení 22. decembra 2019 sa bojovníci nelegálnych ozbrojených skupín pokúsili zaútočiť na ruskú leteckú základňu Humajmím pomocou bezpilotných leteckých prostriedkov.

O 23:02 h ruské systémy protivzdušnej obrany zaznamenali a zostrelili dve bezpilotné lietadlá blížiace sa k ruskej leteckej základni z juhovýchodu,“ povedal Borenkov, ktorého citovala agentúra TASS. Podľa Borenkova nebol nikto zranený a na leteckej základni, ktorá „pracuje v rutinnom režime“, neboli nijaké materiálne škody.

TASS poznamenal, že ruské centrum pre zmierenie bojujúcich strán v Sýrii plní úlohy aj po ukončení vojenskej kampane v Sýrii. Dôstojníci strediska pravidelne cestujú po oslobodených oblastiach krajiny, aby zhodnotili humanitárnu situáciu. Hlavné úsilie ruskej armády sa teraz zameriava na pomoc utečencom vracajúcim sa do svojich domovov a na evakuáciu civilistov z deeskalačných zón.