Úvod ZO ZAHRANIČIA Rusi po Družkivke podnikli ďalší odvetný útok za Makijivku v Kramatorsku

Rusi po Družkivke podnikli ďalší odvetný útok za Makijivku v Kramatorsku

Foto: archív

Rusko oznámilo, že jeho sily vykonali odvetný útok vo východoukrajinskom meste Kramatorsk s cieľom pomstiť sa za smrť vojakov, ktorí boli zabití v meste Makijivka v Doneckej oblasti. Po ataku na areál bývlého zimného štadióna v Družkivke, kde sa podľa dostupných informácií kompletizovali americké raketomety HIMARS, išlo už o druhý odvetný útok.

„Viac než 600 ukrajinských vojakov bolo zabitých“ v dôsledku masívneho raketového útoku na jednotky umiestnené v dvoch budovách v Kramatorsku. Dodáva, že zasiahnuté budovy slúžili ako dočasné kasárne pre vojakov.

Ruské ministerstvo v príspevku zverejnenom na sociálnej sieti, na ktorý sa odvoláva spravodajská stanica Sky News, pokračovalo, že za uplynulých 24 hodín sa Moskve podarilo cez viaceré nezávislé kanály odhaliť a potvrdiť dočasné nasadenie ukrajinských vojakov v Kramatorsku. V oboch budovách malo byť dokopy 1300 príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl.

K zodpovednosti za útok v Makijivke z noci zo Silvestra na Nový rok sa prihlásil Kyjev. Zasiahnutá bola škola slúžiaca ako kasárne pre zmobilizovaných ruských vojakov. Kyjev najprv tvrdil, že pri útoku zahynulo okolo 400 ruských vojakov, ako sa však ukázalo, ich skutočný počet bol 89.