Úvod ZO ZAHRANIČIA Ruská federácia uskutočnila úspešný test nového systému protiraketovej obrany

Ruská federácia uskutočnila úspešný test nového systému protiraketovej obrany

Foto: archív

Letecké a kozmické sily (VKS) Ruskej federácie uskutočnili ďalší test novej rakety protivzdušnej obrany, ktorá úspešne splnila určené ciele a zasiahla cieľ v stanovenom čase. Informovala o tom  agentúra TASS s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

Test sa uskutočnil na polygóne raketových vojsk síl strategického určenia Sary-Šagan v Kazachstane. Agentúra Interfax dodala, že skúšky nových rakiet sa považujú za ukončené po desiatich úspešných štartoch, až potom ich možno uviesť do bežnej prevádzky. Predchádzajúci test systému sa udial v apríli tohto roku.

Americké vojenské velenie už dávnejšie uviedlo, že nová ruská protiraketová strela predstavuje výzvu pre záujmy USA v kozmickom priestore blízko Zeme. Podľa americkej armády je tento ruský systém schopný ničiť satelity na nízkej obežnej dráhe.

Podľa vyjadrenia veliteľa VKS Sergeja Surovikina z vlaňajšieho júla Rusko pokračuje v testovaní obranného systému, ktorý má posilniť ochranu Moskvy a priemyselnej oblasti centrálnej časti Ruska.