Úvod Auto - moto Ruská skladacia motorka zdolá každý terén

Ruská skladacia motorka zdolá každý terén

Foto: archív

Rusi nikdy nemali problém vyrobiť stroj, ktorý by bol schopný prekonať takmer každý terén, no najnovšia motorka Taurus 2x2 od spoločnosti Motovezedhody posunula úroveň ešte o čosi vyššie. Jej základná cena začína niekde pri tisícoch eurách a za túto sumu toho zákazník rozhodne nedostane málo.

V základnej výbave totiž motorka obsahuje motor Honda GX210 generujúci asi 7 koní a aj motor sa dokonca dá na žiadosť zákazníka vymeniť za menej výkonný a ľahší. S motorom od Hondy motocykel váži 89 kilogramov, ale v prípade jeho zmeny nie je problémom podliezť aj hranicu 60 kilogramov.

Foto: archív
Foto: archív

Motorka sa môže pochváliť hneď niekoľkými zaujímavosťami, aké by si pri iných vozidlách zrejme nenašiel. Chýba jej akékoľvek odpruženie, čo výrobca nahradil mohutnými kolesami a má aj pohon obidvoch kolies, takže prípadné uviaznutie budete vedieť ľahko vyriešiť.

Maximálna rýchlosť je obmedzená na 35 kilometrov za hodinu a výrobca udáva, že na jednu plnú nádrž by motorka mala zvládnuť až 10 hodín prevádzky. Za najlepšiu funkciu Taurusu 2×2 však musíme označiť možnosť rozobrať ju na menšie časti počas piatich minút a potom ich pohodlne naskladať do kufra trochu rozmernejšieho auta, takže ani preprava na dlhšie vzdialenosti nebude nijakým problémom.

Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív
Foto: archív

Taurus 2×2 v praxi: