Úvod ZO ZAHRANIČIA Ruské sily pokračujú v masívnom útoku na strategické zariadenia Ukrajiny

Ruské sily pokračujú v masívnom útoku na strategické zariadenia Ukrajiny

Foto: archív

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že jeho armáda pokračuje v masívnom útoku na vojenské a energetické zariadenia Ukrajiny. Rezort upresnil, že ruská armáda pokračovala v masívnych úderoch vysoko presnými, ďalekonosnými zbraňami. Ruské sily útočili na vojenské veliteľské zariadenia a energetický systém Ukrajiny. Ministerstvo vo vyhlásení dodalo, že „všetky vytýčené ciele boli zasiahnuté“.

Podľa ministerstva boli zničené dva sklady paliva pre ukrajinskú vojenskú techniku – v mestách Dnipro a Pavlohrad v Dnepropetrovskej oblasti na východe Ukrajiny, ako aj päť skladov zbraní vrátane objektu patriaceho spojenej skupine ukrajinských jednotiek v meste Mykolajiv na juhu Ukrajiny.

Na väčšine územia Ukrajiny opäť vyhlásený poplach upozorňujúci obyvateľstvo na riziko raketových útokov. Ukrajinské médiá medzičasom informovali o výbuchoch v mestách Vinnycia, Nikopol, Rivne, Ľvov, Kryvyj Rih, Mykolajiv, Očakov, Záporožie, Odesa i Žytomyr, ako aj vo viacerých oblastiach.

Na mnohých miestach boli v dôsledku ruských útokov prerušené dodávky elektriny a problémy boli aj s mobilným spojením. Zásah totiž dostali viaceré objekty tzv. kritickej infraštruktúry. Podľa ukrajinských úradov Rusko ostreľuje územie Ukrajiny aj z Kaspického mora.