Úvod ZO ZAHRANIČIA Ruskí vývojári Sputnika V: Po očkovaní Pfizerom zomiera viac ľudí ako po...

Ruskí vývojári Sputnika V: Po očkovaní Pfizerom zomiera viac ľudí ako po vakcíne AstraZeneca

Foto: archív

Vývojári Sputnika V poukázali na nebezpečnosť vakcín na báze mRNA a dodali, že práve bezpečnosť Sputniku V prekáža farmaceutický priemysel a Európska únia, ktorí proti ruskej vakcíne intenzívne bojujú.

„Oficiálne informácie z Maďarska ukázali, že čo sa týka bezpečnosti a efektivity, Sputnik V je niekoľkonásobne lepší ako mRNA vakcíny (napríklad Pfizer – pozn. red.). Práve preto ‘Big Pharma’ a eurobyrokrati z EÚ pracujú na tom, aby Sputnik V zablokovali, zatiaľ čo sa ponáhľajú s uzatvorením kontraktu vo výške 35 miliárd eur za 1,8 miliardy dávok Pfizeru,“ uviedli vývojári Sputnika V na svojom účte na sociálnej sieti.

V prílohe pripojili tabuľku, z ktorej je zrejmá vyššia účinnosť Sputniku V v porovnaní s inými vakcínami. Aj tieto informácie vyplývajú z dát získaných od maďarskej vlády. Vývojári vyzývajú na zdieľanie príspevku spolu s overenými informáciami o očkovaní,  ktoré sa “Big Pharma” podľa nich snaží utajiť.

Následne sa pýtajú, ako dlho sa ešte bude Európska únia tváriť, že tieto informácie informácie neexistujú. „Prečo médiá únie mlčia o tom, že priemerný počet úmrtí po očkovaní vakcínou od Pfizeru je oveľa vyšší, ako po očkovaní vakcínou spoločnosti AstraZeneca? Je ľahšie publikovať klamstvá o tom, že Sputnik V je propaganda, než informovať o skutočných dátach od oficiálnych regulátorov?” pýtajú sa vývojári.

Z ďalšej uverejnenej tabuľky, získanej z dát od vlád rôznych krajín sveta vyplýva, že na jeden milión podaných dávok vykazuje vakcína Pfizer 39,4 úmrtí pacientov, zatiaľ čo AstraZeneca 12,8. Pri Sputniku V počet úmrtí na milión podaných dávok dosahuje dve úmrtia – takmer dvadsaťkrát menej ako pri Pfizeri.