Úvod Politika Rusko čelí informačnej vojne

Rusko čelí informačnej vojne

Foto: archív

Od začiatku vojenskej operácie ruských vzdušných síl v Sýrii prešlo len niekoľko dní. V médiách sa však už objavilo množstvo správ a vyhlásení, spochybňujúcich, či Moskva skutočne bojuje proti teroristom z Islamského štátu, alebo sa len snaží získať väčší vplyv v regióne.

Proti vplyvu Moskvy
„Pohotovosť“ siedmej veľmoci v službách západnej propagandy je neuveriteľná: spravodajské servery zaplavili zábery údajných civilných obetí vojenskej operácie ešte predtým, ako sa do vzduchu vzniesli prvé ruské bombardéry.

Podľa Vladimira Putina sa však podobná reakcia Západu dala očakávať a Rusko je na informačnú vojnu pripravené. Senátor Igor Morozov je presvedčený, že Washington nedopustí, aby Rusko vyriešilo geopolitickú krízu v Sýrii.

Spojené štáty a ich satelity sa preto sústreďujú na to, aby Moskva nemohla spolupracovať so svojimi spojencami a poraziť bojovníkov Islamského štátu. Uvedomujú si totiž stúpanie jej medzinárodného vplyvu.

PUTIN BY SA MOHOL STAŤ SVETOVÝM LÍDROM, URČUJÚCIM GEOPOLITICKÉ ROZMIESTNENIE SÍL NA BLÍZKOM VÝCHODE.

Foto: archív
Foto: archív

A tomu chce Západ zabrániť. Mimochdodom, Rusko nie je jediná krajina, ktorá sa rozhodla vojensky zaútočiť na bojovníkov Islamského štátu v Sýrii. Ako jediné však utŕžilo na svoju adresu kritiku.

Priveľa lží
Reakcia lídrov niektorých krajín je ukážkovým príkladom dvojakého metra. Očierňovanie Ruska je pre nich dôležitejšie ako jeho podpora v boji proti spoločnému nepriateľovi.

Začiatkom októbra vystúpili Spojené štáty, Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, Turecko, Katar a Saudská Arábia so spoločným vyhlásením, v ktorom vyzvali Rusko „skončiť nálety na sýrsku opozíciu a civilné obyvateľstvo a sústrediť sa na boj s Islamským štátom“.

Moskva sa ohradila proti takýmto mediálnym manipuláciám a svojich oponentov vyzvala na starostlivejší výber slov pri komentovaní vojenskej operácie. Od jej začatia sa totiž stihlo rozšíriť priveľa lží.

NIEKTORÉ KRAJINY BOMBARDUJÚ ÚZEMIE SÝRIE UŽ VYŠE ROKA, A TO BEZ SÚHLASU BEZPEČNOSTNEJ RADY OSN.

Tŕňom v oku je však Rusko, ktoré sa na základe Asadovej žiadosti o pomoc snaží zneškodniť teroristov, ohrozujúcich prakticky celý svet.

Francúzska politička Marine Le Penová označila podobné praktiky za americkú propagandu. Spojené štáty podľa nej súperia o vplyv s Ruskom a akékoľvek spochybňovanie ruskej vojenskej operácie je súčasťou propagandistickej vojny, ktorej hlavným cieľom je diskreditácia Putina.

Foto: archív
Foto: archív

1 komentár

  1. fandím Rusom, myslím, že získavajú medzinárodný kredit a autoritu a s terorizmom by si dokázalo poradiť efektívnejšie než celá CIA ktorá je rozštiepená na frakcie súpúeriace medzi sebou a ani svätý Peter nevie kto je kto s kým proti komu a za koho. Rusi sa na nič nehrajú idú a konajú

Comments are closed.