Úvod Spoločnosť Sagan bude najlepšie platený cyklista sveta

Sagan bude najlepšie platený cyklista sveta

Foto: archív

Slovenský cyklista Peter Sagan podľa informácií českého portálu idnes.cz podpísal zmluvu s nemeckým tímom Bora. Ročne dostane od svojho zamestnávateľa šesť miliónov eur, čo z neho urobí najlepšie plateného cyklistu sveta.

Počas voľného dňa na Tour de France o tom informoval šéf tímu Tinkoff Oleg Tiňkov. „Peter Sagan už podpísal Bore, je to hotová vec. Dajú mu oveľa viac, ako som mu dával ja. U mňa mal ročne 4,5 milióna eur, oni mu ponúkli šesť. A potom, že ja preplácam jazdcov,“ povedal Tiňkov.

Slovák sa stane suverénne najlepšie plateným cyklistom sveta, keďže veľké hviezdy ako Brit Chris Froome či Talian Vincenzo Nibali zarábajú údajne „len“ okolo 3,5 až 4 milióny eur ročne. Sagan bol najskôr spájaný s odchodom do Astany, Treku či Etixx. Jeho agent Giovanni Lombardi požadoval šesť miliónov eur, preto k nijakej dohode s menovanými tímami neprišlo.

„Áno, išlo o viac-menej takú sumu,“ potvrdil manažér tímu Trek Luca Guercilena. V poslednom období sa však čoraz častejšie hovorilo o odchode do Bory. Manažér stajne Raplh Denk však v júni túto informáciu poprel: „Ani s novým sponzorom nemáme taký rozpočet, aby sme si ho mohli dovoliť.“

Sagan by mal byť lídrom stajne, ktorá sa rozhodla povýšiť zo statusu kontinentálneho tímu na jednu z osemnástich v seriáli UCI World Tour. Na jeho plate by sa mala podieľať aj firma Specialized, ktorá bude od budúcej sezóny zásobovať stajňu bicyklami. Do nového tímu má tiež namierené Nemec Tony Martin. Tímy a jazdci však môžu o prestupoch informovať až od 1. augusta. Tiňkov zároveň potvrdil, že po so sezóne končí s cyklistikou a tím Tinkoff sa rozpadne.