Úvod Komentáre Salviniho pád je ukážkou odmietania vôle ľudí zo strany elít

Salviniho pád je ukážkou odmietania vôle ľudí zo strany elít

Matteo Salvini. (Foto: archív)

V Taliansku padla dalšia vláda a taliansky prezident Sergio Mattarello poveril doterajšieho premiéra Giuseppe Conteho zostavením budúcej vlády. Tá už bude bez ministra vnútra a predsedu Ligy severu Mattea Salviniho. Jeho strana pritom atakuje v predvolebných prieskumoch hranicu 30 – 35 percent, ktoré by mu po prípadných predčasných voľbách v Taliansku umožnili získať post premiéra.

Je známe stretnutie Conteho s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou z januára 2019 počas konferencie vo švajčiarskom Davose, kde sa s ňou radil o možnostiach zastavenia prepadu preferencií a kde deklaroval vernosť Nemecku. Ďalším Conteho servilným počinom bolo prijatie určitého počtu migrantov v čase Salviniho štátnej návštevy Poľska.

Nariadenia, príkazy a akékoľvek pravidlá EÚ dostali na frak, keď sa jej predstavitelia okrem pochvál pre premiéra Conteho netajili tým, že keď sa mu podarí zbaviť sa Salviniho, bude EÚ k Taliansku zhovievavejšia pri sankčných konaniach pre porušovanie rozpočtových kritérií.

Momentálny Salviniho pád je ukážkou odmietania vôle ľudí zo strany elít a ochoty akokoľvek sa jej prispôsobiť. Je tiež čiernym deň pre tie časti Európy, ktoré (zatiaľ) vzdorujú riadenej migrácii a realizácii diabolského Kalergiho plánu sociálneho inžinierstva.