Úvod Z DOMOVA SaS: O riešení koaličnej krízy budeme rokovať až potom, ako Matovič podá...

SaS: O riešení koaličnej krízy budeme rokovať až potom, ako Matovič podá demisiu

Foto: archív

Hovorca SaS Ondrej Šprlák poskytol médiám stanovisko strany, podľa ktorého o riešení koaličnej krízy budú liberáli rokovať až potom, ako predseda vlády Igor Matovič podá demisiu a splní tak svoj sľub.

„Namiesto toho si však premiér pre seba vymýšľa novú stoličku a nezmyselný úrad, zatiaľ čo ja som dodržal svoje slovo a odišiel z vlády,“ komentoval aktuálnu situáciu predseda SaS Richard Sulík.

Matovičovo odstúpenie z premiérskeho postu žiada vedno so SaS aj strana Za ľudí. Predseda vlády povedal, že odstúpi, chce však ďalej pokračovať ako člen vlády. Stanovil si tiež viacero personálnych podmienok; okrem iných demisiu ministra hospodárstva Sulíka či ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.

Obaja premiérovi vyhoveli, vládny kabinet opustili aj zvyšní ministri za SaS a strana pozastavila svoju účasť v koalícii. Vo vláde absentujú aj odstúpivší ministri práce a zdravotníctva. Koalícia avizovala rokovania o rekonštrukcii vlády a odchode jej šéfa. Matoviča vyzvala na odchod aj prezidentka Zuzana Čaputová.