Úvod Z DOMOVA SDZR: Keby sa voľby skončili inak, prezidentka by Istanbulský dohovor neodmietla

SDZR: Keby sa voľby skončili inak, prezidentka by Istanbulský dohovor neodmietla

Foto: archív

Slovensko definitívne odmietlo Istanbulský dohovor. Prezidentka Zuzana Čaputová už odoslala Rade Európy oznámenie, že Slovenská republika tento dokument neratifikuje. Radosť s týmto krokom vyjadrili aktivisti zo Slovenského dohovoru za rodinu (SDZR) združení okolo populárneho kňaza Mariána Kuffu.

„Teší ma, že pani prezidentka rešpektovala ústavnú vôľu väčšiny parlamentu Slovenskej republiky a jednoznačne aj veľkú väčšinu občanov, ktorí odmietli tieto progenderové ideológie v Istanbulskom dohovore,“ povedal koordinátor Slovenského dohovoru za rodinu Erik Zbiňovský.

Aktivista verí, že prezidentka Zuzana Čaputová „nebude takéto progresívne myšlienky pretláčať nejakým iným spôsobom a že bude prezidentkou všetkých ľudí, ktorí jasne ukázali, že tieto progresívne myšlienky na Slovensku nechcú“.

Zbiňovský si však myslí, že prezidentka by Istanbulský dohovor neodmietla v prípade takéto výsledku v parlamentných voľbách, pri ktorom by boli v NR SR silnejšie liberálne strany. Podľa aktivistu totiž Čaputová robila všetko, čo mohla, aby sa tomuto kroku vyhla, pričom Európska únia vytvárala tlaky, aby bol tento dohovor prijatý za každú cenu.

Bývalý minister vnútra Vladimír Palko, ktorý sa v minulosti angažoval v aktivitách SDZR, vyjadril aktivistom vďaku. „Dobrá vec sa podarila. Patrí sa poďakovať Mariánovi Kuffovi, Antonovi Chromíkovi, Erikovi Zbiňovskému, Beate Zbiňovskej, Pavlovi Vilčekovi a ďalším členom Slovenského dohovoru za rodinu, ktorí proti ratifikácii bojovali dva roky,“ uviedol na margo odmietnutia dohovoru.

Slovenský dohovor za rodinu sa bude stále angažovať a sledovať vývoj v tejto oblasti. „Zameriame sa na ochranu našich detí, škôlky a školy, na ministerstvo školstva. Máme informácie aj z iných ministerstiev, že preškoľujú úradníkov na gender ideológiu,“ dodáva aktivista SDZR.