Úvod Z DOMOVA Šeliga a Žitňanská odstupujú po odhalení, že v Hríbovej kaviarni nerešpektovali pandemické...

Šeliga a Žitňanská odstupujú po odhalení, že v Hríbovej kaviarni nerešpektovali pandemické opatrenia

Jana Žitňanská a Juraj Šeliga. (Foto: archív)

Juraj Šeliga končí vo funkcii podpredsedu Národnej rady SR a Jana Žitňanská (obidvaja členovia strany Za ľudí) končí ako šéfka parlamentného výboru pre sociálne veci. Oznámili to na mediálnom brífingu.

Svojich postov sa vzdali po zverejnení informácie o tom, že sa v čase zákazu vychádzania zdržiavali v nelegálne otvorenej kaviarni, ktorá patrí šéfredaktorovi časopisu Týždeň Štefanovi Hríbovi.

Naďalej totiž platia pandemické opatrenia, podniky majú mať otvorené len terasy, a to iba do 21:00 h. Obaja sa ospravedlnili občanom za zlý príklad. Tvrdia, že v interiéri podniku riešili pracovné veci.

„Faktom je, že takéto pracovné stretnutie malo byť v oficiálnych priestoroch, v kancelárii, nie v uzavretej časti kaviarne,“ povedal Šeliga. Priznal, že miesto stretnutia bolo zlým príkladom, ktorý oslabuje rešpekt občanov k pandemickým opatreniam.

Vicepremiérka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová rešpektuje a oceňuje gesto Žitňanskej a Šeligu. Doplnila, že jej strana šla do politiky preto, aby priniesla novú politickú kultúru. O ich nástupcoch podľa Remišovej ešte v strane nediskutovali.

Týždenník Plus 7 dní odfotografoval Šeligu a Žitňanskú spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom minulý týždeň v podniku v centre hlavného mesta v čase zákazu vychádzania.

Časopis píše, že sa stretli vnútri podniku. Juraja Drobu síce situácia mrzí, no z funkcie odmieta odstúpiť. Podľa bratislavského župana nejde vraj o také zlyhanie, pre ktoré by bolo treba odstupovať.

Ak chce Juraj Šeliga v budúcnosti naplniť svoj politický potenciál, vzdanie sa funkcie podpredsedu Národnej rady SR bolo jediným riešením. Povedal to predseda parlamentu Boris Kollár.