Úvod Z DOMOVA Šeliga a Žitňanská vstúpili do Hegerovej strany

Šeliga a Žitňanská vstúpili do Hegerovej strany

Eduard Heger, Jana Žitňanská a Juraj Šeliga. (Foto: archív)

Nezaradení poslanci Národnej rady SR Jana Žitňanská a Juraj Šeliga, ktorí nedávno vystúpili z koaličnej strany Za ľudí, vstupujú k neparlamentným Demokratom Eduarda Hegera. Informovali o tom na spoločnom mediálnom brífingu.

Heger označil Žitňanskú za posilu v oblasti pomoci ľuďom a Šeligu v oblasti spravodlivosti. Skonštatoval, že dôvodom stroskotania vládnej koalície bola rozhádanosť jej lídrov. „Strana Demokrati chce priniesť pokoj do politiky,“ uviedol Heger s tým, že politika má ľuďom slúžiť a nie ich zabávať.

Žitňanská chce aj v strane Demokrati ďalej pracovať na svojej agende a posunúť problematiku ľudí so zdravotným postihnutím ďalej. Pripomenula viaceré zákony, ktoré predkladala do parlamentu a ktoré sa podarilo presadiť.

„Demokratov nikdy nie je dosť, preto dúfam, že vstúpia ďalší,“ uviedol Šeliga. Kľúčovú hodnotu strany vidí v tom, že vie, čo chce a vie, proti čomu bojuje. Poukázal na situáciu v justícii a zdôraznil potrebu nastaviť napríklad reformu prokuratúry.

Na otázku o rokovaniach s KDH a spoločnom postupe do volieb odpovedal Šeliga tým, že vo finále rozhodnú orgány strany. Cestu v aktuálnej situácii naďalej vidí v spájaní sa. „Ak sa nespojíme, neurobíme čísla na to, aby sme mohli vládnuť,“ dodal. Podotkol, že Demokrati podávajú ruku na spoluprácu, no tá musí prísť aj z druhej strany.

Odchod zo Za ľudí oznámili Šeliga a Žitňanská začiatkom apríla. Žitňanská vtedy poznamenala, že svoju politickú budúcnosť nevidí v zbližovaní sa s OĽaNO a nechce stáť v ceste kolegom, ktorí to tak cítia. Šeliga hovoril o rokovaniach s Demokratmi a KDH, zmysel videl v ich spoločnej kandidátnej listine. Hnutie už avizovalo, že pôjde do volieb samostatne.