Úvod ZO ZAHRANIČIA Sergej Lavrov varuje pred protibelošským rasizmom

Sergej Lavrov varuje pred protibelošským rasizmom

Foto: archív

V Spojených štátoch amerických bujnie rasizmus proti belochom a politická korektnosť dotiahnutá do extrému bude mať poľutovaniahodné následky. Myslí si to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Ruská federácia podľa Lavrova podporuje boj proti rasizmu, ale je dôležité neskĺznuť do opačného extrému.

Za taký možno považovať rasové hnutie Black Lives Matter. V súvislosti s ním sa hovorí aj o agresivite proti ľuďom bielej farby pleti. „Boli sme pioniermi hnutia propagujúceho rovnaké práva pre ľudí všetkých farieb pleti,“ vyhlásil Lavrov o Rusku.

„Hollywood mení svoje pravidlá tak, aby všetko odrážalo diverzitu modernej spoločnosti,“ uviedol Lavrov jeden z príkladov. „Videl som černochov v Shakespearových komédiách. Len neviem, kedy uvidím bieleho Othella,“ podotkol s odkazom na slávneho protagonistu tmavej pleti z rovnomennej tragédie.

USA v posledných mesiacoch prešli viacerými kontroverziami, ktoré korešpondujú s Lavrovovými obavami. Za zmienku stoja napríklad odporúčania, ktoré zazneli na internom školení korporácie Coca-Cola, aby sa zamestnanci pokúsili byť „menej bieli“.