Úvod Z DOMOVA SHO: Podnikatelia krachujú, ale Matovič chce vydávať vládne noviny za milióny

SHO: Podnikatelia krachujú, ale Matovič chce vydávať vládne noviny za milióny

Foto: archív

Zámer vydávať vládne noviny premiér Igor Matovič spomínal krátko po nástupe do funkcie. Vláda by podľa neho mala mať svoje vlastné noviny, prostredníctvom ktorých bude občanov bezplatne a pravidelne informovať o výsledkoch svojej práce.

Noviny sú vo fáze výberového konania. Kritici hovoria o plytvaní miliónmi. Podľa Matúša Šutaja Eštoka bude vydávanie vládnych novín stáť viac ako sedem miliónov eur. Odvoláva sa pritom na utajovaný vládny materiál.

„Ale ľudia budú mať na čom čistiť zemiaky a do čoho baliť jablká na jeseň a zimu,“ povedal ironicky Richard Sulík. Predseda Slovenského hnutia obrody (SHO) Róbert Švec tentoraz so Sulíkom súhlasí. Ani on nepovažuje noviny za dobrý nápad.

„Problém je v tom, že vládnu propagandu v štýle Goebbelsa zaplatíme my všetci, daňoví poplatníci, pričom tie milióny eur by sa dali využiť omnoho efektívnejšie, napríklad aj pre živnostníkov a podnikateľov, keďže podľa odhadov až 40 percent prevádzok po koronakríze už neotvorí svoje prevádzky. Ale Igor bude mať svoje vládne noviny!“ vraví Švec.

Podpredseda SHO Štefan Polačik pripomína: „Špajza je prázdna! To sú časté slová Matoviča a jeho vládnych predstaviteľov. Tisíce prevádzok sú pred krachom, pomoc zamestnávateľom, živnostníkom či zamestnancom je mizerná alebo žiadna. No vláda uvoľnila v tomto ťažkom období vyše 7 miliónov eur na Matovičov sen. Joseph Goebbels bol amatér proti tejto vláde bláznov, mafiánov a podvodníkov.“