Úvod Politika SHO v eurovoľbách podporuje Martinu Šimkovičovú 

SHO v eurovoľbách podporuje Martinu Šimkovičovú 

Martina Šimkovičová. (Foto: archív)

Slovenské hnutie obrody (SHO) vyjadruje podporu Martine Šimkovičovej, ktorá kandiduje do Európskeho parlamentu. “Naše hnutie sa stotožňuje s programom, s ktorým sa Martina Šimkovičová uchádza o dôveru Slovákov,” uvádza sa v stanovisku, ktoré hnutie  poskytlo médiám.

“Zápas o tradičnú slovenskú rodinu, reformu európskeho spoločenstva, ktoré sa musí vrátiť k svojim pôvodným myšlienkam – spolupráca národov a štátov na princípe rovného s rovným, ako aj zápas o to, aby Slovenská republika bola zvrchovaným štátom v spoločenstve európskych štátov sú veci, s ktorými sa hodnotovo stotožňujeme.

Musia skončiť dva metre v Európe, napríklad dvojaká kvalita potravín. Ak hovoríme o solidarite, v prvom rade by sa mala EÚ snažiť o to, aby sme sa s platmi a dôchodkami aspoň priblížili úrovni západných krajín.

Martina Šimkovičová si za svojimi názormi pevne stojí a nenechá si vsugerovať názory iných ľudí. Názor si vypočuje, zváži, má vlastný rozum a sama sa rozhoduje o tom, čo a ako má robiť. A aj to je to, čo si na Martine Šimkovičovej vážime. Pre svoje presvedčenie a názory si často vypočuje spŕšku urážok a kritiky, no aj napriek tomu si stále sebavedomo stojí za svojím presvedčením.

Veríme, že kandidátka na europoslankyňu vo svojej práci nepoľaví a bude si aj naďalej stáť za svojím zdravým názorom a úsudkom. Európska únia potrebuje protiváhu k stále silnejúcemu tlaku liberalizmu v Európe. Veríme, že Martina Šimkovičová bude hrdo a s pokorou hájiť záujmu Slovenskej republiky a zdravých hodnôt. Aby Slovensko slovenským bolo,” píše sa sa v stanovisku SHO.