Úvod Politika Sieň slávy úchylných filmov

Sieň slávy úchylných filmov

Foto: archív

Opäť sú komedianti použití na svoj účel: zabávať a v špecifických situáciách vytvárať zdanie morálnych autorít národa – spomeňme si na obdobie schvaľovania Tretej ríše československými hercami, príchod roku 1948 alebo neonormalizačné časy a Antichartu. V prípade herca Milana Kňažka ide o špeciálnu zvrátenosť. Politicky a duchovne výrazne limitovaný Kňažko dnes podobne ako za čias pôsobenia s agentom Budajom opäť mentoruje.

Milan Kňažko, ktorého na galavečere ankety OTO uviedli do siene slávy, začal svoj príhovor slovami: „Vraveli mi, aby som sa nevyjadroval k aktuálnej situácii, že je to nevhodné, ale je tu toľko nevhodného okolo nás…” Následne známy herec poďakoval mladým ľuďom, ktorí podľa neho prinášajú do našej krajiny nádej a momentálnu situáciu prirovnal k revolučnému roku 1989.

Ak ho nevideli, potom by si ale mali všetci, ktorí Kňažkovi postojačky tlieskali, pozrieť deviantný horor Hostel 2, ktorý Bratislavu a Slovensko vykresľuje ako žobrácku, bohom zabudnutú krajinu nikoho. Sú tu iba pekné dievčatá núkajúce sa na prostitúciu a mimoriadne obmedzení muži. Nič proti vkusu priaznivcov perverzných žánrov.

Ibaže Kňažko, onen tribún Novembra za pravdu a lásku, bývalý minister zahraničných vecí si bez najmenších rozpakov zahral v bizarne deviantnom filme Eliho Raphaela Rotha Hostel 2, ktorý tým najvulgárnejším spôsobom vydáva domnelý obraz o krajine, na čele ktorej Kňažko kedysi stál.