Úvod Kultúra Simona Hulejová sa vo V-klube zmenila na Édith Piaf

Simona Hulejová sa vo V-klube zmenila na Édith Piaf

Foto: Michaela Kolimárová

Známy bratislavský V-klub sa po čase stal dejiskom ďalšieho pokračovania programu Šansón – pieseň ulice. Pod hlavičkou Národného osvetového centra ho pripravila dramaturgička Jana Liptáková a moderátor šansónového večera, herec Stano Král.

Okrem známych aj menej známych šansónov v podaní Jany Lieskovskej a Zuzany Sklenárovej zazneli aj piesne z repertoáru Édith Piaf. Pri počúvaní unikátneho hlasu skĺbeného s výbornou interpretáciou Simony Hulejovej mohol mať divák chvíľami pocit, že sa vrátil čas a na pódiu stojí skutočná kráľovná francúzskeho šansónu.

Vnučka legendárnej speváčky ľudových piesní Hanky Hulejovej prišla na podujatie z rodného Ružomberka spolu s absolventom VŠMU, klaviristom Andrejom Krištofom. So žiakom Mariána Lapšanského už dlhší čas tvoria interpretačnú dvojicu – a ako sa priznali moderátorovi, partnermi sú aj v súkromí.

Foto: Michaela Kolimárová
Foto: Michaela Kolimárová

Simona Hulejová v sebe nezaprie zdedený talent po starej mame – nakoniec, jej spevácke začiatky aj veľká časť doterajšej umeleckej kariéry boli spojené so svetom folklóru. Neskôr sa na vystúpeniach s Andrejom Krištofom prezentovali skladbami súčasného rhythm and blues. Na otázku Stana Krála, prečo sa dnes žánrovo posunuli smerom k šansónom Édith Piaf, odpovedali, že im jednoducho prirástla k srdcu.

Mali sme to šťastie, že sme Simonu Hulejovú zažili “live” vo folklórnej, RnB i šansónovej polohe a v každej je výnimočná. Vidieť vystúpenie ružomberskej dvojice je skutočne zážitok, na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Foto: Michaela Kolimárová
Foto: Michaela Kolimárová

Simona Hulejová spieva Édith Piaf: