Úvod Z DOMOVA Škoda, že niekto nepostrieľal členov vlády, odznelo na mítingu Za slušné Slovensko...

Škoda, že niekto nepostrieľal členov vlády, odznelo na mítingu Za slušné Slovensko v Martine

Foto: archív

Podpredseda NR SR a primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar vo svojom statuse na sociálnej sieti upozornil na výrok jedného z rečníkov na štvrtkovom mítingu Za slušné Slovensko v Martine.

Ide o Michala Svateníka z občianskeho združenia Donoj, ktorý okrem iného povedal: “Postrieľaľ niekto členov tejto vlády? Nie? Škoda.” Hrnčiar ako dôkaz zverejnil v statuse video s touto časťou Svateníkovho vystúpenia.

“V našom meste si vážime slobodu slova. Aj preto sme organizátorom protestného zhromaždenia Za slušné Slovensko poskytli profesionálne ozvučenie a pódium zdarma – na náklady mesta.

Zostal som však prekvapený, že Michal Svateník na tomto zhromaždení verejne vyhlásil, že škoda, že niekto ešte nepostrieľal členov tejto vlády. A zhromaždenie nadšene tlieskalo a smialo sa.

Na jednej strane sa vyjadruje smútok a pohoršenie nad vraždou dvoch nevinných ľudí a na strane druhej sa verejne vyjadruje poľutovanie, že sa nenašiel niekto, kto by zavraždil členov tejto vlády. Žiaľ, aj takto si niekto predstavuje slušné Slovensko,” vyjadril svoj názor v statuse Hrnčiar.

Na zverejnenie správy o tomto výroku reagoval aj premiér Peter Pellegrini. „Ako predseda vlády si nemyslím, že je slušné Slovensko stav, keď organizátori dovolia, aby v Martine vystúpil človek, čo povedal, že zatiaľ sa nenašiel človek, ktorý by zastrelil členov vlády a že je to škoda. Ja aj moji kolegovia sme za slušné Slovensko, ale to sa dá dosiahnuť len v dialógu,“ uzavrel Pellegrini.

Foto: archív